A A A K K K
для людей із порушенням зору
Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

ПРОТОКОЛ загальних зборів громадян смт. Білолуцьк та села Кубань 18 січня 2019 року

ПРОТОКОЛ 

загальних зборів громадян смт. Білолуцьк та села Кубань

18 січня 2019 року                                                               

                                                                                                Початок -  о 13.00 год.

                                                                                                 Місце проведення: смт.Білолуцьк,

                                                                                                 Білолуцький МБК, вул.1 Травня,5

На зборах присутні: 161 житель ( листок реєстрації громадян додається).

На загальних зборах громадян були присутні :

1. Латишева Л .А. – голова Новопсковської РДА.

2. Нестеренко О.С.  – в. о. головного лікаря Новопсковського РТМО.

3. Калюжний В .С. – в. о. головного лікаря Комунального некомерційного підприємства « Новопсковський центр первинної медико – санітарної допомоги Новопсковської районної ради».

4. Хомутянська С. І. – начальник управління соціального захисту населення Новопсковської РДА.

5. Шрамко Є. В. – представник  Новопсковського міськрайонного відділу Головного управління ДСНС України в Луганській області.

6. Слюсарєва С .О. – перший заступник голови Новопсковської РДА.

7. Лазуренко О. М. – начальник відділу організаційної роботи та зв’язків з громадськістю апарату Новопсковської РДА.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ :

1.      Інформація про соціально – економічного становище селища Білолуцьк станом на  

          2019 рік.

2.      Обговорення та прийняття стратегії розвитку Білолуцької громади на 2019 – 2021

           роки.

3. Громадське обговорення питання підтримки ініціативи селищного голови про

         добровільне об’єднання Білолуцької територіальної громади з територіальними

         громадами сіл Можняківка,  Танюшівка,  Козлове,  Павленкове,  Новобіла у

         Білолуцьку об’єднану територіальну громаду.

 

Загальні збори одноголосно обрали:

ПРЕЗИДІУМ: головуючий зборів Полтенко С. П.;

                  депутат селищної ради Мальцева О .П. ( секретар зборів);

                  депутат селищної ради Лиховидько Л .Т.;

                  голова Новопсковської РДА Латишева Л.А.;

                  перший заступник голови Новопсковської РДА Слюсарєва С .О.

 

ЛІЧИЛЬНА КОМІСІЯ: Іванієнко Т .І., Кузнецов Ю. Х., Антипова І. В.

 

РЕГЛАМЕНТ ЗБОРІВ:

                  По першому питанню – 10 хвилин

                  По другому питанню – 10 хвилин

                  По третьому питанню – 10 хвилин

                  Виступи до 3 хвилин

1. СЛУХАЛИ: по першому питанню порядку денного інформацію селищного голови Полтенка С .П.  про соціально – економічного становище селища Білолуцьк станом на 2019 рік ( інформація додається).

ВИРІШИЛИ: Інформацію селищного голови Полтенка С. П. прийняти до відома.

2. СЛУХАЛИ: по другому питанню порядку денного Мальцеву О. П. про стратегію розвитку Білолуцької громади на 2019 – 2021 роки ( стратегія розвитку додається).

 

ВИСТУПИЛИ: Кравченко Ольга Ігнатіївна – ми відсвяткували у 2018 році 100 – річчя селищної ради та 375 – річчя смт.Білолуцьк, на території селищної ради відсутні підприємства. Звернулася з питанням – чи обговорювалося питання зміни статусу селища на село.

ВИСТУПИЛИ: Полтенко Сергій Пилипович – селищний голова. Повідомив, що таке питання не обговорювалося тому, що воно не відноситься до компетенції селищної ради. Селищна рада не в змозі його вирішити.

ВИСТУПИЛИ: Гайцуренко Володимир Анатолійович – підняв питання стосовно збору сміття в селищі. Запропонував селищній раді прийняти рішення, визначити абонплату, визначити хто буде їздити та збирати сміття. Мешканці селища несуть і викидають сміття навіть у лісі і таблички з попередженням про штрафи, їх не зупиняють.

ВИСТУПИЛИ: Полтенко Сергій Пилипович – селищний голова. Питання зрушилося з попереджень до сплати порушниками адміністративних штрафів.

ВИСТУПИЛИ: Лиховидько Людмила Тихонівна - депутат селищної ради. Розповіла, як за час роботи колишнього селищного голови Бундзяк М .Г. було організовано збір сміття в селищі, складено графік збору, затверджено рішенням сесії селищної ради плата за збір. Крамаренко С .І. займався збором та вивезенням сміття, а закінчилося тим, що мешканці селища відмовлялися платити за дану послугу.

ВИСТУПИЛИ: Полтенко Сергій Пилипович – селищний голова. Повідомив, що селищна рада не може виконувати функції з надання таких послуг. Було запропоновано приватним підприємцям зайнятися цим. Вони підрахували доходи і витрати, і відмовилися. Але у нас є перспектива – це об`єднання територіальної громади, де в перспективі можливе створення комунального підприємства, яке буде займатися цим питанням.

ВИСТУПИЛИ: Гайцуренко Володимир Анатолійович – у нас є депутати селищної ради, є вуличні комітети.

ВИСТУПИЛИ: Латишева Людмила Анатоліївна - голова Новопсковської РДА. Питання збору та вивезення сміття можна вирішити, якщо в селищі є затверджені правила благоустрою. Їх повинні виконувати всі. Є закон про тверді побутові відходи, який також повинен виконуватися. На практиці повинні бути приватні підприємці або зацікавлена особа, яка обирається на конкурентній основі. Сьогодні це влучне питання, його необхідно винести на сесію, а також обговорити виконання правил благоустрою, за не виконання даних правил встановити штраф.

ВИСТУПИЛИ: Кравченко Ольга Ігнатіївна – звернулася з питанням чим пояснити неповагу селищного голови до мешканців селища. В Статуті прописано збирати загальні збори не рідше одного разу на місяць. Ми виносили пропозицію обговорити медичну, освітню реформи, правоохоронний стан в селищі. За п’ять років це перші збори.

ВИСТУПИЛИ: Куліш Олена Валентинівна – звернулася з питанням чи ставила селищна рада вимоги, питання з ремонту доріг. Дороги від Білолуцька до Новопскова майже не має.

ВИСТУПИЛИ: Полтенко Сергій Пилипович – селищний голова. Листи по ремонту доріг були адресовані  до районної адміністрації, районної ради, підприємству по ремонту доріг. Отримана відповідь була розміщена на офіційному сайті селищної ради, в якій повідомлялося, що у вересні 2016 року будуть відремонтовані дороги в смт.Білолуцьк.

ВИСТУПИЛИ: Клименко Юлія Анатоліївна - в селищі процвітає амброзія. Це рослина алерген, від якої страждають і дорослі, і діти. Звернулася з питанням, які заходи приймалися для боротьби з  цією рослиною в селищі.

ВИСТУПИЛИ: Полтенко Сергій Пилипович – селищний голова. Селищною радою придбані три коси, грунтофрез; робітники по благоустрою косять бур’яни біля комунальних закладів в селищі; мешканці селища зобов’язані біля своїх дворів прибирати, знищувати бур’яни.

Запропонував внести дане питання – боротьба з карантинними рослинами до Стратегії розвитку Білолуцької громади на наступні два роки. Дана пропозиція виноситься на голосування:

                                                     

ГОЛОСУВАЛИ:

«ЗА»__155 __чол.

«ПРОТИ»___ -____чол.

«УТРИМАЛИСЬ»______чол.

 

ВИСТУПИЛИ: Латишева Людмила Анатоліївна -  голова Новопсковської РДА. Подякувала за сьогоднішній захід. Пропонувала обговорювати і працювати спільно, тому що це наш район. Якщо працювати спільно тільки тоді буде результат.

             Голова Новопсковської РДА Латишева Л. А. на початку свого виступу повідомила про створення Ради регіонального розвитку на районному рівні до складу, якої увійшли представники органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації ( вступне слово додається).

Питання щодо пріоритетності ремонту доріг доцільно піднімається на сьогоднішньому зібранні. Пріоритетність ремонту доріг – це перше в районі. При об’єднанні громади переваги надаються і в ремонті доріг і в косінні амброзії. Але щоб ремонтувати дороги спочатку необхідно сільські, селищні дороги інвентаризувати, поставити на баланс сільської, селищної ради, виготовити проекти, а потім приймати участь в конкурсах, щоб отримувати гранти.

У 2018 році дороги державного та обласного значення частково ремонтувалися в Новопсковському районі: від смт.Новопсков  до с.Булавинівка, міст до смт.Білолуцьк, капітально відремонтована дорога від смт. Новопскова до села Новорозсош.

Також пріоритетним напрямком розвитку району є медицина. По перспективам розвитку трьох територіальних громад: Новопсковської , Білолуцької та Кам’янської. Всі три громади спроможні: є лікарні, школи, центри безпеки, які б надавали якісні послуги. Потрібне бажання населення та виконання селищною радою.

ВИСТУПИЛИ: Кравченко Ольга Ігнатіївна. Луганська область є пілотним проектом. Звернулася з питанням: що зроблено вашим районом, щоб ми залишилися Новопсковським районом ?

ВИСТУПИЛИ: Латишева Людмила Анатоліївна -  голова Новопсковської РДА. Адміністративна реформа буде втілюватися на території підконтрольній Україні, залишаться три райони. Дане питання ще буде обговорюватися. По медицині: порівнюючи з смт.Білокуракине та Білокуракинським районом ми втратили 3 – 4 роки. Ми самі винуваті, ми так працювали, так ставилися до цього. Ми всі повинні бути зацікавлені і давайте виконувати разом, бо одній людині важко виконувати це. Щоб були кошти потрібні робочі місця, необхідно відкривати підприємства, об’єднуватися, тоді будуть кошти. З підтримки людей все можливо. Ніколи не пізно розпочати розбудовувати. Люди повинні бути ініціативні не тільки в критиці, а і в співпраці.

ВИСТУПИЛИ: Бондар Галина Іванівна – бібліотекар Білолуцької дитячої  бібліотеки. Звернулася з питанням: чи можливо створення в районі єдиної Новопсковської ОТГ, щоб не розривати район на шматочки.

ВИСТУПИЛИ: Латишева Людмила Анатоліївна -  голова Новопсковської РДА. Ви повинні вирішити три або одна громада в районі. Моя думка – це три громади. Об’єднана громада здійснює зв'язок з державою. Якщо є таке бажання. То питань не буде. Буде одна об’єднана територіальна громада. Але в смт.Білолуцьк громада спроможна ( є лікарня, служби, можна створити центр надання адміністративних послуг). Все залежить від громадськості, депутатського корпусу.

ВИСТУПИЛИ: Бондар Галина Іванівна – бібліотекар Білолуцької дитячої  бібліотеки. В минулому році був здійснений ремонт дороги по мосту до смт.Білолуцьк та частини дороги до хреста на в’їзді в селище. Але там їздять важкі автомобілі, дороги після ремонту знову становляться з вибоїнами та ямами. Їздити по таким дорогам не має терпіння. Звернулася з питанням: куди звертатися ?

ВИСТУПИЛИ: Латишева Людмила Анатоліївна -  голова Новопсковської РДА. Повідомила, що неодноразово подавала інформаційні запити. Основні питання ремонту доріг і медицина залишаються відкритими питаннями. Всі свої зусилля разом з вами приложу до виконання цих питань. Телефонуйте, якщо є якісь питання.

ВИСТУПИЛИ: Слюсарєва Світлана Олександрівна - перший заступник голови Новопсковської РДА. Повідомила про напрямки та перспективами розвитку Новопсковського району на 2019 – 2021 роки ( План розвитку додається). Добавила, що якщо будуть доповнення до даного плану, то вони будуть враховані.

ВИСТУПИЛИ: Гайцуренко Володимир Анатолійович. Звернувся з питанням: в чому різниця між фінансуванням району і фінансуванням об’єднаної територіальної громади ?

ВИСТУПИЛИ: Слюсарєва Світлана Олександрівна - перший заступник голови Новопсковської РДА. Здобутки об’єднаної територіальної громади: здійснення ремонтів, будівництво. Це залучені кошти міжнародних організацій. Будівництво спортивного майданчика,будівництво амбулаторії, придбання сміттєвозу – це залучені кошти. Міжнародні організації працюють з об’єднаними територіальними громадами.

ВИСТУПИЛИ: Латишева Людмила Анатоліївна -  голова Новопсковської РДА. ПДФО – це відрахування від заробітної плати. Шістдесят відсотків ПДФО надходить до бюджету об’єднаної територіальної громади, а до районного бюджету - те, що поза об’єднаною громадою.

ВИСТУПИЛИ: Полтенко Сергій Пилипович – селищний голова. Ми плавно перейшли до ініціативи об’єднання. Перша спроба була в 2015 році невдалою, була загальмована нашими сусідами. В 2020 році буде завершено процес по об’єднанню громад.

ВИРІШИЛИ:  затвердити стратегію розвитку Білолуцької громади на 2019 – 2021 роки з внесеним доповненням.

   3. СЛУХАЛИ: по третьому питанню порядку денного селищного голову Полтенка С. П. щодо підтримки ініціативи селищного голови про добровільне об’єднання Білолуцької територіальної громади з територіальними громадами сіл Можняківка,  Танюшівка,  Козлове, Павленкове, Новобіла у Білолуцьку об’єднану територіальну громаду.      

        Знову виходжу з ініціативою та зачитую розпорядження підписане мною ( копія розпорядження додається).

         Повідомив, що звертався до селищного голови Новопсковської ОТГ Гаєва В. В. стосовно об’єднання. Новопсковська громада зацікавлена в приєднанні до себе громад з сільським населенням, тому що субвенція розрахована на жителів сільської місцевості. Є прихильники приєднання до Новопсковської ОТГ, надавайте пропозиції, давайте обговорювати. На сьогоднішній день в кожній сільській раді є бюджет. Перед об’єднанням громад необхідно укласти договір по використанню коштів бюджету на рівні прийнятого бюджету. Менше не будете отримувати, ніж прийнятий бюджет сільської ради.

ВИСТУПИЛИ: Гайцуренко Володимир Анатолійович. В 2015 році збиралися сільські голови. Про це ніхто не знає. Люди не знають як вигідно. Чим ми будемо цікаві для того ж с.Танюшівка, с. Березівка і т.д.

ВИСТУПИЛИ: Латишева Людмила Анатоліївна -  голова Новопсковської РДА. Якщо у вас є комп’ютер, то ви можете внести запит « Децентралізація» і прочитати все по цьому питанню.   

ВИСТУПИЛИ: Полтенко Сергій Пилипович – селищний голова. Мешканці с.Танюшівка матимуть такі ж можливості, як і мешканці смт.Білолуцьк ( наприклад, в написанні проектів).

ВИСТУПИЛИ: Латишева Людмила Анатоліївна -  голова Новопсковської РДА. Важливо, щоб об’єднана територіальна громада була спроможна. Ви втратили час і кошти з 2015 року для об’єднаної територіальної громади. Інформованість людей дуже низька.

Звернулася з питанням: скільки людей отримує газети?

Депутати повинні донести інформацію до своїх виборців.

ВИСТУПИЛИ: Хомутянська Світлана Іванівна - начальник управління соціального захисту населення Новопсковської РДА. У всіх одне питання про громаду. Всі кричать ми не хочемо, не знаємо, нехай буде  не у нас. З давніх часів Україна була тоталітарна держава, розподіл коштів здійснювався з центру на місця. Вирішили віддати владу на місця. Для цього проходить об’єднання громад. Прийшли нові молоді люди. Це називається децентралізація. Об’єднані територіальні громади мають інші повноваження, не підпорядковуються району, громада вирішує сама. Бюджет формується, відрахування в центр менші, більша частина відрахувань надходить в громаду. Європейські країни нам допомагають, щоб ми розвивалися. Хочуть бачити добрих сусідів.

 ВИСТУПИЛИ: Олійник Володимир Данилович. Громада це добре. Можливо завтра здійсниться територіальний розділ і нас приєднають до іншого району.            

ВИСТУПИЛИ: Нестеренко О. С. -  в. о. головного лікаря Новопсковського РТМО. До складу Новопсковського РТМО входять: поліклініка, стаціонари, Білолуцьке відділення. З 2010 року такого відділення як Білолуцька райлікарня не має.

На даний час проходить реорганізація шляхом реформування. З 01 липня 2019 року будемо отримувати фінансування. Це додаткові кошти.  Планується створення відділення паліативної допомоги на базі терапевтичного відділення Білолуцької лікарні Новопсковського РТМО. Відділення розраховане на 20 койко – ліжок, які повинні обслуговуватися в день п’ятьма медсестрами. Це непогані кошти і допомога жителям смт.Новопсков та смт.Білолуцьк. Пацієнти госпіса: люди, які потребують сторонньої допомоги і не можуть себе обслуговувати.

При об’єднанні в громаді буде своя лікарня. Наприклад, взявши до уваги Біловодську об’єднану територіальну громаду вони залучили 70 млн. грн. ( придбали обладнання, комп’ютери, будинки для лікарів).

З 01 липня 2019 року фінансуватиметься тільки відділення поліклініки. З 01 січня 2020 року ніхто нас фінансувати не буде.

ВИСТУПИЛИ: Калюжний В .С. – в. о. головного лікаря Комунального некомерційного підприємства « Новопсковський центр первинної медико – санітарної допомоги Новопсковської районної ради». Повідомив, що первинна ланка в медичній реформі – це ваше терапевтичне відділення де приймають сімейні лікарі. Хто з мешканців не уклав декларації з сімейним лікарем необхідно це зробити. Донести людям про необхідність укладання декларації.

Наша структура завершила процес реорганізації. Процеси реформи не такі вже і погані, вони переводять нашу діяльність у комерційну.

ВИСТУПИЛИ: Полтенко Сергій Пилипович – селищний голова. Звернувся з питанням: чи відображається на сумі заробітної плати сімейного лікаря кількість укладених декларацій з населенням ?

ВИСТУПИЛИ: Калюжний В .С. – в. о. головного лікаря Комунального некомерційного підприємства « Новопсковський центр первинної медико – санітарної допомоги Новопсковської районної ради». Так, з лютого місяця буде розроблений механізм оплати. По смт.Білолуцьк укладено 2050 декларацій із сімейними лікарями.

ВИСТУПИЛИ: Кравченко Ольга Ігнатіївна. Задала питання: чи проходить обговорення, роз’яснення щодо об’єднання в Танюшівській сільській раді ?

ВИСТУПИЛИ: Полтенко Сергій Пилипович – селищний голова. Згідно Закону України « Про добровільне об’єднання територіальних громад» спочатку ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад, потім звернення до сільських голів суміжних територіальних громад з пропозицією про об’єднання.

               Селищний голова вніс пропозиції:

  1. Підтримати ініціативу селищного голови  про добровільне об’єднання Білолуцької

територіальної громади з територіальними громадами сіл Можняківка,  Танюшівка,  Козлове,  Павленкове,  Новобіла у Білолуцьку об’єднану територіальну громаду.

       2. Ініціювати об’єднання всього Новопсковського району.

 

ГОЛОСУВАЛИ по першій пропозиції:

«ЗА»__157 __чол.

«ПРОТИ»___ 1____чол.

«УТРИМАЛИСЬ»______чол.

 

ВИРІШИЛИ: підтримати пропозицію селищного голови про добровільне об’єднання

Білолуцької територіальної громади з територіальними громадами сіл Можняківка,  Танюшівка,  Козлове,  Павленкове,  Новобіла у Білолуцьку об’єднану територіальну громаду.

 

 

                      Голова зборів                                                             С. П. Полтенко

 

                      Секретар зборів                                                         О. П. Мальцева

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора