Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!

Дата: 28.06.2024 12:29
Кількість переглядів: 21

Фото без опису

 

🇺🇦 Сьогодні, 28 червня Україна відзначає День Конституції.

 

Основний Закон України було ухвалено 28 червня 1996 року.

 

Конституція України визначає основні принципи державного устрою та гарантує громадянам України рівні права та свободи, включно з правом на життя, свободу, особисту недоторканність, свободу слова, право на працю та освіту. Саме вона є символом нашої незалежності, свободи та демократичних цінностей, закріплює наш суверенітет та територіальну цілісність. 

 

Шлях до затвердження Конституції був непростим, проте Міжнародне співтовариство схваливши Конституцію України, назвало її однією з найдемократичніших у світі.

 

Першою українською державною збіркою законів історики вважають ухвалену в 1710 році Конституцію Пилипа Орлика. Документ регулював відносини між гетьманом і запорізькими козаками, висловлюючи інтереси останніх. Чинності ця конституція так і не набула.

 

Нехай Конституція завжди залишається вічною гарантією нашої національної самостійності, самосвідомості та демократії та буде опорою по життю, а історія шляху її проголошення та споконвічне прагнення українців до свободи надихає та додає сил для досягнення нашої спільної мети – Перемоги!

 

Слава Україні! Героям Слава!

 

З повагою,

начальник Білолуцької СВА

Олександр КОЗИЧ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора