Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Профілактика раку – робота, яку треба виконувати систематично

Дата: 10.06.2024 16:24
Кількість переглядів: 37

Фото без опису

 

Приблизно в кожного п’ятого українця протягом життя розвивається злоякісне утворення. Більша частина з них припадає на вік 80-90 років, тому до самої смерті залишається непоміченою, не діагностованою та потрапляє до статистики природної смертності.

Заходи профілактики раку бувають двох видів: до постановки діагнозу і для тих, хто вже пролікувався, перебуває в позитивній динаміці або ремісії.

Для здорових людей є 2 типи профілактики:

☑первинна профілактика раку – система превентивних заходів, спрямованих на запобігання хворобам і підтримання здорового способу життя загалом (відмова від куріння, алкоголю, наркотиків);

☑вторинна – більш серйозний підхід, що включає в себе, крім первинних заходів, комплекс діагностичних процедур.

Особливо це стосується груп ризику – людей зі спадковою схильністю до конкретного типу карциноми, які працюють або проживають у несприятливих умовах, жінкам після тридцяти для дослідження яєчників і грудей, чоловікам – на предмет простатиту. Консультація лікаря-онколога завжди доречна.

Профілактика раку шлунка

Щороку в Україні реєструють близько 17 000 нових випадків захворювання, з яких 90% перебувають у термінальній стадії. Досвід США та Європи, де профілактика раку шлунка за останні 50-70 років знизила РШ до 3% від загальної кількості онкологій, доводить необхідність зміни харчових звичок.

Слід уникати:

☑переїдання і недоїдання, голодування, виснажливих дієт;

☑вживання консервованих, копчених і маринованих продуктів, солоного і в’яленого м’яса та риби;

☑алкоголю, особливо в поєднанні зі смаженою жирною їжею.

Натомість слід:

☑їсти свіжі овочі та фрукти (цибуля, часник, цитрусові), хліб і макарони з цільнозернового борошна;

☑контролювати масу тіла і займатися спортом.

Аспірин та інші нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), такі, як ібупрофен, можуть знизити ризик розвитку деяких видів РШ. Однак можуть викликати шлунково-кишкову кровотечу, їх не варто застосовувати з метою виключно профілактики.

А людям із поганим анамнезом найкраще проходити щорічний скринінг.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора