Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Дата: 14.05.2024 11:28
Кількість переглядів: 36

Фото без опису

Сьогодні, 14 травня Україна вшановує пам'ять людей, які, ризикуючи життям, рятували євреїв від нацистів під час Другої світової війни. 

Під час Другої світової війни та нацистської окупації України, одним із найжахливіших злочинів Голокосту стало систематичне винищення єврейського населення. Проте, серед темряви тих страшних років, знаходилися світлі постаті українців, які наважилися ризикнути власним життям, щоб врятувати своїх сусідів-євреїв від неминучої загибелі.

Одним із прикладів такої мужності був Олекса Кошовий, житель села Іванківці на Вінниччині. Під час окупації, він переховував у себе єврейську родину Штернів, видаючи їх за своїх родичів. Коли гестапівці почали підозрювати переховування, Олекса вирішив провести фіктивне "викриття" і вивезти Штернів за межі села. Він заарештував їх, а потім таємно допоміг втекти в безпечне місце. За цей вчинок Олексу Кошового страчено нацистами.

За підрахунками істориків, протягом Другої світової війни в Україні було врятовано щонайменше 15 тисяч євреїв. Це стало можливим завдяки сотням українських громадян, які перекривали єврейським сім'ям доступ до гетто та концтаборів, переховували їх у своїх домівках, постачали їжею та іншими необхідними речами. Загалом 2673 наших співвітчизників визнані Ізраїлем Праведниками народів світу за їхні героїчні вчинки. Їхніми іменами названі вулиці та пам’ятники в Україні, а їхні героїчні вчинки є невід’ємною частиною уроків історії та практик вшанування пам’яті.

День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової є не лише вшануванням пам’яті людей, що проявили надзвичайну хоробрість, але й нагадуванням про здатність людини до співчуття та мужності перед обличчям неймовірних звірств.

Вічна пам’ять та шана загиблим Героям!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора