Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Коротко про основні зміни, які передбачає ухвалений вчора Закон «про мобілізацію»

Дата: 17.04.2024 15:21
Кількість переглядів: 45

Фото без опису

1. Всі військовозобовʼязані віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та документи, що посвідчують особу, предʼявляти їх на вимогу поліції, представника ТЦК та СП або ж працівника ДПСУ (в прикордонній смузі). Відповідно, всі перелічені вище службові особи наділяються повноваженнями перевіряти документи, а також обов’язком здійснювати відеофіксацію перевірки документів.

2. Мобілізації підлягають чоловіки з 25 років.

3. Реєстрація електронного кабінету - виключно в добровільному порядку.
Функціонал має бути розроблено впродовж 2-місяців з моменту набуття чинності законом. Електронних повісток не передбачено.

 4. Протягом 60 днів з дня набрання чинності цим законом, громадяни, які перебувають на військовому обліку зобов’язані уточнити свої облікові дані, зокрема, номер телефону, адресу проживання, електронну пошту через звернення безпосередньо в ТЦК та СП, в ЦНАП або через створений електронний кабінет військовозобов’язаного. Цей обовʼязок покладається і на тих осіб, які перебувать закордоном.

5. Буде обмежено надання консульських послуг, в тому числі оформлення паспортів, без оновлення персональних даних та наявності військового-облікових документів - для чоловіків віком від 18 до 60 років.

6. На підприємства, установи та організації покладається обов’язок щодо забезпечення сповіщення та забезпечення прибуття працівників, які залучаються до виконання обовʼязку щодо мобілізації на збірні пункти (з наступною компенсацією витрат з державного бюджету).

7. Змінено підстави для надання відстрочки, зокрема, для осіб які мають дружину (чоловіка) з інвалідністю 3 групи, батьків, чи членів сімʼї другого ступеня спорідненості з інвалідністю 1 та 2 груп. Особи, які здобувають професійно-технічну чи вищу освіту, матимуть права на відстрочку лише якщо навчаються на денній або дуальній формі навчання і здобувають рівень освіти вищий, за раніше здобутий у послідовності, визначеній законом про освіту.

8. Ухилянтів обмежуватимуть у праві користування власним транспортним засобом.

9. Якщо військовозобовʼязаний не виконує обов’язки щодо мобілізації, і таким чином вчинив адміністративне правопорушення, до нього можуть застосувати адміністративне затримання. Якщо особу не вдалось затримати, а також така особа ігнорує письмову вимогу ТЦК та СП, за позовом ТЦК та СП суд може вжити тимчасового обмеження лише у формі обмеження у праві керування транспортним засобом (у порядку адміністративного судочинства і з певними винятками).

10. Строкова служба замінюється базовою військовою службою. Також запроваджується базова військова підготовка на базі вищих навчальних закладів для всіх чоловіків та жінок (за бажанням).

11. ⁠Звільнення з військової служби в умовах воєнного стану буде можливе у зв’язку з встановленням непридатності до військової служби (з переоглядом через 6/12 міс.) чи наявністю інвалідності, однак не всіх категорій військовослужбовців вказана підстава буде можливою.

12. Положення про умови демобілізації до припинення воєнного стану з положень закону виключено повністю для всіх катерій військовослужбовців.

13. Чоловіки віком від 25 до 50 років, які в період воєнного стану вперше отримали статус особи з інвалідністю 2 та 3 групи можуть підлягати повторному проходженню МСЕК (з певними виключеннями, зокрема щодо військовослужбовців, яким встановлено інвалідність внаслідок отриманих ушкоджень під час здійснення заходів захисту держави).

14. Консульські послуги військовозобов’язаним  за кордоном надаватимуть лише після уточнення облікових даних.


15. На користь ЗСУ зможуть вилучати транспорт. Єдиний автомобіль забирать не будуть.

 
Закон набуде чинності через місяць з дня, наступного за день його опублікування.

 

Окремі його положення вступають в дію пізніше, наприклад, базова військова підготовка запроваджується з 1 вересня 2025 року.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора