Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Проєкт мобільного застосунку для жінок, що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства

Дата: 14.03.2024 15:27
Кількість переглядів: 30

Фото без опису

Міністерство Внутрішніх Справ України з Національною Поліцією за підтримки уряду Великої Британії розробили проєкт мобільного застосунку для жінок, що постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства або перебувають у групі ризику.

Застосунок спрямований на полегшення отримання допомоги тією категорією жінок, які не мають можливості подзвонити у поліцію через фізичні особливості (наприклад, особи з порушенням слуху), тотальний контроль особистого життя, відсутність коштів на рахунку тощо.

 Мобільний застосунок надає можливість викликати поліцію через кнопку «SOS», без дзвінка на 102. У такому випадку спілкування телефоном з оператором можна уникнути, адже поліція приїде знаючи про специфіку випадку (домашнє насильство) за геолокацією або вказаною при реєстрації адресою. 

Зовнішній інтерфейс застосунку замасковано під звичайний мобільний застосунок у телефоні жінки. Кнопка виклику поліції, корисна інформація та контакти інших служб допомоги у випадках домашнього або гендерно зумовленого насильства, доступні тільки у прихованому інтерфейсі, доступ до якого має лише власниця телефону.

Його назва не повідомляється навмисно. Про застосунок не повинні знати потенційні кривдники, ті, хто б’є жінок, дітей і близьких. А от ті, хто потерпає від аб’юзерів, можуть отримати всю інформацію та завантажити програму, зателефонувавши на гарячу лінію 116 123 або написавши особисте повідомлення на сторінці «Розірви коло» у Facebook.

Застосунок має на три основні функції:

- екстрена допомога жертві;

- документування фактів насилння;

- інформація про те, як розпізнати домашнє насилля.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора