Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

В Україні запрацювали втошколи для осіб з інвалідністю

Дата: 29.02.2024 13:41
Кількість переглядів: 41

Фото без опису

З метою реалізаціі державної політики у сфері соціального захисту ветеранів та членів їх сімей, зокрема, забезпечення соціальної та професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, Міністкрством внутрішніх справ України було створено флагманський проєкт «Автошколи для осіб з інвалідністю», який реалізується у рамках ініціативи «Без бар’єрів» Першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ.

Мета цього проєкту – створення зручної та якісної державної послуги з навчання керування автомобілем та з отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом для людей з інвалідністю із порушенням опорно-рухового апарату. Тому можливості підрозділів територіальних сервісних центрів МВС та мережі автошкіл на базі закладів вищої освіти МВС для людей з інвалідністю, які прагнуть навчатись керуванню автомобілем та отримати посвідчення водія, розширюються. 

Переваги флагманського проєкту МВС: 

- навчання та складання іспитів у інклюзивних приміщеннях; 

- доступна інфраструктура та максимально безбар’єрний простір;

- навчання у змішаних інклюзивних групах або індивідуально;

- можливість теоретичного навчання в дистанційному форматі;

- індивідуальне навчання за зручним графіком та інше. 

Загальна тривалість навчання – 11 тижнів. Із них 64 години – теоретичний курс, та 40 годин – практичний курс. Орієнтовна вартість навчання: 6000 гривень.

Перелік вимог до майбутніх водіїв: 

- бажають навчитися керувати автомобілем з ручним керуванням;

- відсутні медичні протипоказання (захворювання і вади), за наявності яких особа не може бути допущена до керування транспортними засобами категорії «В»;

- в наявності необхідний перелік документів. 

Іспит складається в сервісному центрі МВС, на транспортному засобі з ручним керуванням. Водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається теоретичний іспит.

 Наразі такі автошколи працюють і приймають охочих в шести регіонах України, а саме: в Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях. 

Більш детальна інформація щодо проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю» розміщена за посиланням: https://driveability.mvs.gov.ua/.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора