Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

З 1 березня зміняться правила призначення виплат для внутрішньо переміщених осіб

Дата: 07.02.2024 15:00
Кількість переглядів: 149

Фото без опису

Урядом 26 січня 2024 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб” (далі – Постанова № 94) задля підтримки ВПО, зокрема сімей, в яких є особи, які потребують продовження виплати допомоги на проживання ВПО. 

Постановою передбачено: 

1) автоматичне продовження до 1 березня 2024 року (без додаткового звернення) виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, у яких у січні 2024 року закінчився шестимісячний період отримання такої допомоги; 

2) можливість подання заяви на продовження виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам вже починаючи з 1 лютого 2024 року. Таким чином, особам, які відповідають критеріям Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2023 р. № 709) (далі – Порядок № 332), які звернуться з особисто поданою заявою у лютому – березні 2024 року, така допомога призначатиметься починаючи з 1 березня 2024 року. 

Автоматично з 1 березня 2024 року продовжуються виплати для таких 

категорій внутрішньо переміщених осіб: 

- для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не 

перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили 

працездатність); 

- осіб з інвалідністю I чи II групи, дитині з інвалідністю віком до 18 років, дитині, хворій на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або 

хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, 

потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не 

встановлено інвалідність; 

- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа віком до 23 років, зокрема таким, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а також батькам-вихователям і прийомним батькам. 

У разі коли особі не було продовжено виплату допомоги автоматично, але вона належить до зазначених вище категорій осіб, їй може бути призначено допомогу за заявою. 

Іншим членам сім’ї виплата допомоги може бути продовжена на підставі подання заяви на призначення допомоги. 

Постановою визначено термін “непрацююча працездатна особа”, що означає особу, яка досягла 18-річного віку та за станом здоров’я здатна до трудової діяльності і не працює, не проходить військову службу, не займається підприємницькою діяльністю чи професійною незалежною діяльністю, не здобуває освіту за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти. Згідно із Законом України „Про зайнятість населення” особами працездатного віку вважаються особи, які не досягли встановленого статтею 26 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку.

Номери гарячих ліній:

Національна соціальна служба – (044) 28-98-789;

МінРеінтеграції – 15-48;

Уповноважений з питань ВПО – (066) 81-36-239.

Детальніше в інфографіці👇.

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора