Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

27 жовтня - День української писемності та мови

Дата: 27.10.2023 07:58
Кількість переглядів: 101

Фото без опису

    Починаючи від 1997 року, в день вшанування пам'яті преподобного Нестора Літописця, що припадає на 27 жовтня, Україна святкує День української писемності та мови. 

    Ця дата є символом національного самовизначення та культурної ідентичності українців.

    Мова та писемність є життєво важливим засобом спілкування людей. Для нас українська мова має особливе значення, оскільки на ній ми спілкуємося один з одним, пишемо вірші та прозу, зберігаємо історію і культуру нашої держави.

    Історія української писемності налічує понад тисячу років. На початках нашої писемності були глаголиця та кирилиця. У 19 столітті українська мова була декілька разів заборонена російською імперією. Упродовж XX століття ми стикалися з подальшою спробою заборонити нашу мову під час галицького правління, а в радянський період це стало політикою держави.

    Проте, попри всі перешкоди, українська мова зберегла свою силу та глибину. Українські поети та письменники створювали твори, що стали символами нашої культури та ідентичності. Здобутки української літератури несуть дух нашої національної історії та культури й зберігають пам'ять про тих, хто боровся за свободу та незалежність нашої держави.

    Збереглось багато традицій, де українська мова є єдиним і природним засобом комунікації – це школа, мистецтво, культура і різні формати масової комунікації. 

    Сьогодні українська мова є державною мовою, і ми повинні пильно берегти її та пам’ятати, що тільки поважаючи та популяризуючи українську мову ми зможемо побудувати спільний європейський простір, де наша культура буде якісно представлена.

     Отже, День української писемності та мови – це свято, яке нагадує нам про відповідальність за майбутнє своєї нації та про необхідність зберігати та удосконалювати українську мову. Ми повинні робити все можливе для збереження й утвердження своєї, української, духовної ідентичності та не допустити забуття нашого національного духу, адже задля цього було пролито багато крові наших предків. Нам є чим пишатися та на кого рівнятися! Ми впевнені, що наша мова буде жити, розвиватися та зміцнювати національну самосвідомість. Разом ми зможемо викорінити все російське, нав’язане нам радянською владою! І пам’ятаймо, що розмовляючи українською та популяризуючи українське – ми наближаємо перемогу! 

    Слава Україні! Героям Слава!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора