A A A K K K
для людей із порушенням зору
Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

УВАГА! ФОТОКОНКУРС «ВІКІ ЛЮБИТЬ ПАМ'ЯТКИ»

Дата: 13.09.2023 09:15
Кількість переглядів: 51

Фото без описуФото без опису

 

 

З 1 по 31 жовтня в Україні відбудеться «Вікі любить пам’ятки» 2023 — найбільший фотоконкурс об’єктів української культурної спадщини. Цьогоріч він пройде вже дванадцятий раз. Метою кампанії є зібрати світлини всіх пам’яток нерухомої культурної спадщини України для ілюстрування статей у Вікіпедії.
 
Участь у конкурсі можуть узяти всі охочі. Для цього протягом жовтня слід завантажувати на Вікісховище роботи власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток.
З безпекових міркувань завантажувати можна лише світлини та відео, що були зроблені до 30 червня 2023 року (включно).


Конкурсні списки складаються з понад 95 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх регіонів України. За попередні роки понад три тисячі учасників та учасниць завантажили 366 тисяч світлин майже 40 тисяч об’єктів культурної спадщини — культових споруд, будинків, палаців. Проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин для Вікіпедії. Конкурс «Вікі любить пам’ятки» має на меті це виправити.
Конкурс є вкрай важливим, оскільки через широкомасштабне вторгнення Росії в Україну сотні пам’яток були зруйновані й багато з них не підлягають відновленню. Кожна світлина має цінність, адже зберігає пам‘ять про культурну спадщину України, її неповторність.


Переможці конкурсу отримають цінні призи від організаторів — громадської організації «Вікімедіа Україна». У конкурсі традиційно будуть відзначені автори та авторки найкращих фотографій конкурсу, найкращих фото у кожному з регіонів України, найактивніші учасники та учасниці та переможці спеціальних номінацій, які будуть оголошені пізніше. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.


Фотографії та відео для основної частини конкурсу повинні бути створені до 30 червня 2023 року (включно), щоб не наражати на небезпеку учасників та не шкодити національній безпеці. Заохочується завантаження власних фото- та відеоархівів, сканів власних світлин, зроблених на фотоплівку тощо.


Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному рівні.
• Як взяти участь дивіться на сайті конкурсу: http://wlm.photo
• Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за посиланням: http://rules.wlm.photo
• Сторінка конкурсу у Фейсбук: https://www.facebook.com/wlmua

 

З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертайтеся до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua

Facebook

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора