A A A K K K
для людей із порушенням зору
Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Бої за незалежність України на території Білолуцької громади

Дата: 22.08.2023 20:33
Кількість переглядів: 66

   

    Боротьба за незалежність України на території Білолуцької громади велася ще з далекого минулого. За часів існування запорізького козацтва Білолуччина була східним блокпостом України, який захищав нашу Батьківщину від набігів Кримськотатарського ханства. Старобільський район територіально належав до Запорізької Січі, тому там були встановлені козацькі фоти, де зосереджувалися військові запорізькі загони. Козаки використовували Білолуцьк як стратегічний пункт для контролю за Дніпром та оборони від наступу ворогів.

    Під час революції 1917-1921 рр. на території Білолуцька відбувались жорстокі бої проти російського імперіалізму під керівництвом Нестора Махна, який відігравав важливу роль у боротьбі за соціальну справедливість та анархістську ідеологію.

    Під час Другої Світової війни у цьому районі також проводилися активні бойові дії, зокрема пов’язані з діяльністю Української Повстанської армії (УПА), яка боролася проти нацистських та радянських окупантів, основною метою діяльності якої було створення самостійної соборної української держави. Бої велися не тільки проти ворожих військ, але і проти спільників окупантів – колабораціоністів та колективізаторів. Воїни УПА створили групи, які діяли у складних умовах, ізольовано від інших регіонів України. Вони проводили збройні операції проти ворожих конвоїв, влаштовували засідки та відбивали наступи військ противника. Також треба зазначити, що у Білолуцькій громаді відбувалися групові виступи жителів проти окупаційних сил і цивільних органів, що підтримували окупантів. Ці акції були спрямовані на показ протесту та висловлення бажання жителів мати власну незалежну Україну.

    Бої за незалежність у Білолуцькій громаді мали важливе значення для формування національної свідомості та підтримки ідеї незалежності в цьому регіоні. Воїни-патріоти, які брали участь у бойових діях проти ворога, стали героями, символами мужності та жертовності для свого народу. Білолуцька громада завжди виконувала важливу роль на шляху до незалежності та розвитку регіону. 

Сьогодні на теренах нашої Луганщини знову відбуваються жорстокі бої, в яких бере участь велика кількість героїчних білолучан! Ми обов’язково вистоїмо і переможемо! Наш народ сильний та незламний! Громада обов’язково відродиться та створить умови для життя, праці та розвитку свого населення! Все повернемо, відновимо та відбудуємо! 

    Більш детально з історією Білолуцька з найдавніших часів до наших днів можна ознайомитися а посиланням

https://rada.info/upload/users_files/04335588/d50d9689623c6fb8c6a150b05810dc8e.pdf


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора