Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

На першому засіданні Регіонального офісу міжнародного співробітництва при обласній державній адміністрації презентовано актуальні проєкти ПРООН для громад Луганщини

Дата: 17.06.2023 22:11
Кількість переглядів: 63

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Очільник Луганщини Артем Лисогор провів перше робоче засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва при обласній державній адміністрації.

«Більшість проблем, з якими ми стикались у 2022 році, вирішені саме завдяки підтримці наших партнерів. Тому щоб скоординувати спільні дії обласної влади, громад та міжнародних організацій щодо розвитку Луганщини, було створено цей офіс», - звернувся він до учасників зустрічі.

Перше засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва було присвячене презентації поточних активностей, планів роботи на 2023-й та перспективних напрямів на 2024 рік Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Тож, у свою чергу, керівник Програми Нільс Крістенсен зазначив, що хоче побачити, який формат співпраці із громадами Луганської області є найбільш ефективним та що ПРООН може зробити вже зараз, щоб підготуватись до деокупації регіону.

Він також долучив до спілкування представників трьох компонентів Програми ООН із відновлення та розбудови миру: I «Економічне відновлення та розвиток інфраструктури» - Олега Чанкотадзе, II «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» - Дмитра Курочку та III «Громадська безпека та соціальна згуртованість» - Романа Хащенкова.

В рамках презентації актуальних напрямів діяльності ПРООН було повідомлено, що у другому півріччі поточного року стартує черговий проєкт підтримки малого та середнього бізнесу: надання 60 грантів на суму $60 тис, а також 40 бізнес-ініціатив для людей з інвалідністю. У фокусі уваги ПРООН також розвиток професійно-технічної освіти та розширення послуг Центрів зайнятості.

Одночасно Програма спільно з облдержадміністрацією працює над створенням Центру відновлення та розвитку, формуванням мобільних груп для обстеження пошкоджених та зруйнованих будівель, з оцінкою завданих збитків.

Окремий напрям роботи – відновлення первинної ланки медицини Луганської області. Незабаром громадам будуть передані п’ять кейсів для надання медичних послуг населенню. На 2024 рік заплановано створення Центру громадського здоров’я та двох кол-центрів для консультування людей.

Стартує також конкурс проєктів за напрямком «Громадська безпека та соціальна згуртованість».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора