День пам'яті жертв політичних репресій

Дата: 21.05.2023 08:17

Відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року №431 «Про заходи у зв΄язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років» 21 травня в Україні відзначається День пам΄яті жертв політичних репресій. Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо порахувати. Тисячі людей було розстріляно, кинуто до в΄язниці, заслано до таборів. У масовій свідомості населення часи Великого терору запам΄ятались тотальним страхом та та недовірою. Нічні арешти сусідів, підозри колег на роботі, родичів, пошук шпигунів та шкідників, острах доносів та обов΄язок публічно таврувати ворогів. Це лише невелика частина того,що довелось пережити людям.

Нинішній тоталітарний кремлівський режим проводить аналогічні дії і методи політики правлячої верхівки колишнього радянського союзу на території України протягом 1917-1991 років, зокрема масових політичних репресій1937-1938 років. Світ має зупинити це божевілля, адже такі прояви тоталітарного правління , як голодомори, депортації, політичні переслідування чи цькування за соціальними і іншими ознаками, і тим більше фізичне знищення людей не повинні мати місця в сучасному світі. Натомість путінська росія наслідує усі ці ганебні методи, вчиняючи геноцид Українського народу у ХХІ столітті на українських землях.