Психосоціальна підтримка стане більш доступною для наших переселенців

Дата: 07.05.2023 15:44

Психосоціальна підтримка стане більш доступною для наших переселенців, – Катерина Безгинська

«Ми постійно над цим працюємо, аби кожен житель Луганщини, кому потрібна така підтримка, міг своєчасно її отримати. Через російське вторгнення надання психосоціальної допомоги ускладнилося – всі опинилися в нових для себе містах і селах. Втім, обласна влада робить все від себе залежне, щоб охопити необхідною підтримкою кожного. Ще один виклик – відновлення її надання на звільнених територіях», – зазначила заступниця начальника обласної військової адміністрації Катерина Безгинська.

Два дні поспіль заступники очільників обласних військових адміністрацій працювали над конструюванням послуги з психосоціальної підтримки для своїх регіонів.

Мотиваційну сесію було організовано Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?

«Після всього пережитого людина, шукаючи підтримки, не має загубитися між департаментами та відомствами. Тому надзавдання – сформувати маршрут для зручного безперебійного отримання такої послуги, – зауважила керівниця Координаційного центру Оксана Збітнєва. – Навколо ініціативи першої леді об’єдналися держава, регіональна влада, бізнеси, громадські організації, міжнародні партнери».

Уперше учасники збиралися офлайн на одному майданчику, що особливо важливо у нинішньому контексті, коли кожна область має унікальний досвід життя в умовах повномасштабної війни.

До заходу долучилася Віце-прем'єр-міністерка України – Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Робота з конструювання послуги відбувалася у декілька етапів, що включали: визначення цільової аудиторії та її потреб; аналіз, які саме надавачі ці потреби закривають і які потенційно могли би долучитися; формування візії маршруту отримувача послуги.