A A A K K K
для людей із порушенням зору
Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Як оскаржити рішення медико-соціальної експертної комісії

Дата: 27.04.2023 15:51
Кількість переглядів: 52

Фото без опису

Як оскаржити рішення медико-соціальної експертної комісії

Якщо ви або ваша дитина маєте інвалідність, однак не можете пройти повторне обстеження й оформити направлення на МСЕК, тоді строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування. 

На період дії воєнного стану на території України процедура проведення медико-соціальної експертизи значно спрощена. А саме: МСЕК здійснюють свої функції за принципом екстериторіальності. 

Якщо ж ви хочете оскаржити рішення комісії, то це можливо зробити протягом одного місяця. Для цього необхідно звернутися до самої комісії, або до центральної чи обласної комісії з письмовою заявою. Де буде проведений повторний огляд і винесене нове рішення. Це рішення можна оскаржити у центральній МСЕК МОЗ України.

У складних випадках центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, обласна, центральна міська комісія та МОЗ можуть направляти осіб, які звертаються для встановлення інвалідності, для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця). 

Після відповідного обстеження науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які мають рекомендаційний характер для комісії.

Рішення комісій усіх рівнів можна також оскаржити в суді в установленому законодавством порядку.

МОЗ звертає увагу, якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії порушують ваші права, звертайтеся телефоном на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора