Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки-земельні паї  будуть визнані безхазяйними і передані у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані. 

Дата: 09.02.2022 14:05
Кількість переглядів: 422

Безоплатна правова допомога |

Право на земельний пай засвідчується сертифікатом. Його власник має право володіти та користуватися своїм паєм. Так як сертифікат засвідчує лише право його власника на отримання земельної ділянки (а не право на саму ділянку), то цей документ не визначає меж земельної ділянки, а вказує лише його площу в умовних кадастрових гектарах і вартість .

  Для оформлення права власності на земельну ділянку (пай), вам необхідно здійснити такі дії:
 •    звернутися до відповідної селищної, міської ради із письмовим клопотанням про передачу у власність відповідної земельної ділянки та надання дозволу на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). До заяви необхідно додати: копію сертифікату на земельну частку (пай).
 •    після отримання рішення селищної, міської ради необхідно звернутися до землевпорядної організації та укласти договір на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
 •    за результатами розробки вказаної проектної документації потрібно зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі (ДЗК) з присвоєнням їй кадастрового номеру. За результатами реєстрації видається Витяг з Державного земельного кадастру.

 •    після того, як ви отримали Витяг з Державного земельного кадастру, вам необхідно звернутися до відповідної  селищної, міської ради для затвердження проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для оформлення земельної ділянки у власність;
 •    із рішенням про затвердження проектної документації необхідно звернутись до державного реєстратора та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку.

  За результатами реєстрації отримати Витяг про державну реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме земельну ділянку (пай).

  Відповідно до ст. 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» у власників паїв є час до 1 січня 2025 року, щоб оформити право власності на земельні ділянки.

 

  У разі виникнення додаткових питань просимо Вас звертатися до сектору «Новопсковське бюро правової допомоги» за адресою: вул. Українська, б.114, смт. Новопсков Старобільського району Луганської області, або за телефонами :

тел : 099-743-03-78 – сектор «Новопсковське бюро правової допомоги»

тел : 0(800)213-103 – гаряча лінія


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора