Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Підстави та порядок звернення до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника

Дата: 17.12.2021 09:52
Кількість переглядів: 456

Безоплатна правова допомога |

Обмежувальний припис стосовно кривдника – це встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.

  Заходами, які можуть бути застосовані до кривдника на підставі обмежувального  припису, є:

1) заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;

2) усунення перешкод у користуванні майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;

3) обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

4) заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалої особи;

5) заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;

6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв'язку особисто і через третіх осіб.

  Обмежувальний припис виноситься на строк від одного до шести місяців.

  Заява про видачу обмежувального припису подається до суду за місцем проживання (перебування) особи, яка постраждала від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а якщо зазначена особа перебуває у закладі, що належить до загальних чи спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, - за місцезнаходженням цього закладу.

  Відповідно до пункту 121 частини другої статті З Закону України "Про судовий збір" судовий збір не справляється за подання заяви про видачу обмежувального припису.

Суд розглядає справу про видачу обмежувального припису не пізніше 72 годин після надходження заяви про видачу обмежувального припису до суду.

  Неявка належним чином повідомлених заінтересованих осіб не перешкоджає розгляду   справи про видачу обмежувального припису.

  Рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання.

  Про видачу або продовження обмежувального припису суд не пізніше наступного дня з дня ухвалення рішення повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України за місцем проживання (перебування) заявника для взяття особи, стосовно якої видано або продовжено обмежувальний припис, на профілактичний облік, а також районні, районні у містах Києві і Севастополі державні адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад за місцем проживання (перебування) заявника.

  За більш детальною консультацією прошу звертатися до сектору «Новопсковське бюро правової допомоги»  за адресую: вул. Українська,б.114, смт. Новопсков, Старобільський район, Луганська область, або за телефоном вказаним нижче.

З повагою сектор «Новопсковське бюро правової допомоги» 

Старобільського місцевого центру з надання безоплатної

вторинної правової допомоги

тел : 099-743-03-78 – Новопсковське бюро

тел : 0(800)213-103 – гаряча лінія


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора