Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Використання засобів індивідуального захисту медичними працівниками

Дата: 07.12.2021 09:39
Кількість переглядів: 309

Фонд соціального страхування України інформує | Апостолівська міська рада

Старобільське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Луганській області наголошує на важливості зміцнення систем безпеки та здоров’я медичних працівників на робочих місцях. Медичні працівники перші стикаються із випадками захворювання громадян на COVID-19, тому потрібно якомога краще підготуватися, щоб захистити медичного працівника від ймовірного зараження. Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) вибирають такі, що відповідають державним стандартам з огляду на характер взаємодії з пацієнтом та потенційний шлях інфікування.

У медицині ЗІЗ використовують для захисту слизових оболонок, дихальних шляхів, шкіри й одягу від контакту з інфекціями.

Засоби індивідуального захисту для медичних працівників необхідно вибирати відповідно до вимог Додатку 6 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених  наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.03.2020                № 722  (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 17.09.2020 № 2122)  (далі Стандарти медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»).

Працівники закладів охорони здоров’я, що беруть участь у наданні медичної допомоги та догляді за пацієнтами, повинні використовувати такі ЗІЗ: халат захисний від інфекційних агентів, рукавички, медична (хірургічна) маска/респіратор і захист очей (захисні окуляри або щиток).

Враховуючи контактний шлях інфікування, респіратор слід замінити якщо:

  • він став вологим;

  • доторкання до нього потенційно забрудненими руками незалежно від того, одягнені рукавички чи ні;

  • одразу після виходу з брудної зони (респіратор дозволено знімати винятково в чистій зоні);

  • потрапляння на респіратор будь-яких біологічних рідин (перед тим як зняти респіратор, слід вийти із забрудненої зони до чистої).

При цьому неправильне використання масок і респіраторів створює помилкове відчуття безпеки, що може призвести до нехтування іншими необхідними профілактичними заходами.

 ЗІЗ слід використовувати винятково за призначенням згідно з інструкціями з експлуатації, які мають бути зрозумілими для працівників. 

Роботодавець зобов’язаний організувати на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам. Видача працівникам і повернення ними ЗІЗ має обліковуватися в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших ЗІЗ, форма якої наведена у додатку 1 Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 29 листопада 2018 року № 1804, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 27 грудня 2018 року за №1494/32946  (далі – Мінімальні вимоги).

Перед видачею ЗІЗ роботодавець повинен поінформувати працівника про ризики для його життя та здоров’я, від яких його захищатиме користування цими ЗІЗ, забезпечити регулярне навчання працівників правилам користування ЗІЗ та демонстрацію їх правильного застосування.

Працівникам, які суміщають професії або працюють за сумісництвом, крім ЗІЗ, що видаються їм за основною професією, слід додатково видати ЗІЗ для виконання робіт за професією за сумісництвом або при суміщенні з урахуванням строків їх придатності.

Розрахунок необхідної кількості ЗІЗ для забезпечення медичних працівників в період спалаху коронавірусної хвороби (COVID-19) наведено у Додатку 7 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)».

Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання (забезпечення працездатності та належного гігієнічного стану) ЗІЗ та не допускати до роботи працівників без необхідних ЗІЗ, а також якщо ЗІЗ перебувають у забрудненому, несправному стані або з простроченими термінами періодичних випробувань, що проводяться відповідно до інструкцій з їх експлуатації згідно з вимогами пункту 4 розділу ІІ Мінімальних вимог працівникам, професії та посади яких передбачені в Нормах безоплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 16 квітня 2009 року № 62, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 12 травня 2009 року за №424/16440. 

Працівники зобов’язані повідомляти роботодавця про будь-які недоліки стосовно використання ЗІЗ за призначенням.

Нагадуємо, що працівники відповідно до статті 14 Закону України «Про охорону праці»  зобов’язані дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей у процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства та знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці й користуватися засобами колективного та індивідуального захисту.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора