Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Змінено правила прикордонного режиму

Дата: 01.11.2021 13:44
Кількість переглядів: 960

Фото без опису

У зв’язку зі змінами адміністративно – територіального устрою України, Кабінет Міністрів України унормував питання прикордонного режиму в контрольованих прикордонних районах.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань прикордонного режиму» № 890 від 4 серпня 2021 року, Урядом внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України, що регламентують питання прикордонного режиму у контрольованих прикордонних районах.

Зміни були ініційовані Адміністрацією Держприкордонслужби України, з метою ефективного реагування на сучасні загрози на держаному кордоні та у контрольованих прикордонних районах.

Також нововведення допоможуть привести нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, до вимог постанови Верховної Ради, у зв’язку зі зміною адміністративних територій районів, які безпосередньо прилягають до державного кордону. Крім цього, внесені зміни створюють умови для ефективнішого моніторингу надводної обстановки і реалізації громадянами конституційного права на відпочинок.

Зокрема, за рішенням Уряду актуалізовано перелік міст та районів, на території яких установлюються контрольовані прикордонні райони.

Змінено ширину прикордонної смуги, яка становитиме 5 кілометрів вздовж всього сухопутного кордону. Раніше ширина прикордонної смуги була більшою та встановлювалася у межах прилеглих до державного кордону територій селищних і сільських рад.

У прийнятому документі уточнено питання, щодо виходу у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах суден і плавзасобів, що не підлягають реєстрації та нагляду класифікаційного товариства, у територіальне море та внутрішні води України та умов експлуатації об’єктів базування у контрольованих прикордонних районах.

Також визначено порядок посадки та висадки пасажирів на засоби для розваг на воді та маломірні судна, що їх буксирують, у місцях масового відпочинку населення на воді. Також Уряд визначив режимні обмеження, щодо використання літальних апаратів у контрольованих прикордонних районах за межами аеродромів, вертодромів або злітно-посадкових майданчиків.

Про використання літальних апаратів їх власники, експлуатанти мають проінформувати підрозділ Держприкордонслужби не пізніше ніж за 30 хвилин до зльоту та одразу після посадки.

Інформація Держприкордонслужби

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора