Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

СБУ повернула бюджету понад 10 млн грн, які виплачувалися «мертвим душам» з ОРЛО

Дата: 21.10.2021 14:50
Кількість переглядів: 589

Головна сторінка :: Служба безпеки України

У 2021 році Служба безпеки України встановила понад тисячу фактів неправомірного нараховування пенсійних та соціальних виплат громадянам, зареєстрованим на тимчасово окупованих територіях Луганської області. Кошти виплачувалися «мертвим душам», тобто людям, які померли під час пандемії COVID-19. 

Співробітники спецслужби виявили, що це стало можливим, оскільки у період пандемії українська влада автоматично продовжувала дію банківських карток та скасувала на цей період ідентифікацію переселенців. Представники окупаційної влади скористалися цим. 

Тож пенсії та соцвиплати померлих отримували їхні родичі, серед яких і представники незаконних формувань та «чиновники ЛНР».

Кошти, які нараховувалися «мертвим душам» на картки, вони переводили у готівку через так звані «фінансові центри». Значний відсоток від цих незаконних операцій надходив до «бюджету» окупаційної влади у вигляді «податків».

Наразі, завдяки заходам СБУ, скасовано нарахування незаконних виплат цим громадянам, довідки «переселенців», які померли - анульовано.

Пенсійному фонду та Фонду соціального страхування України у Луганській області повернуто понад 10 мільйонів гривень.    

Викриті за матеріалами СБУ факти незаконного отримання та привласнення пенсійних та соціальних виплат кваліфіковано як шахрайство і розслідуються органами внутрішніх справ у межах відкритих кримінальних проваджень.                                         

Робота із виявлення подібних фактів триває.

Пресслужба СБУ в Луганській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора