Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Сезон грибів. Як уникнути отруєння.

Дата: 04.10.2021 11:51
Кількість переглядів: 335

Home | SSUFSCP

Продовжується сезон збирання лісових грибів, отруєння якими є одним із найважчих серед харчових отруєнь. Більшість випадків інтоксикації відбувається через неправильну ідентифікацію грибів збирачем, тобто коли їстівні видиїх в Україні — до 500) плутають із неїстівними і отруйними (майже 2000 видів).

Єдиного правила, яке на 100 % гарантувало би безпечність розрізнення, немає, тож важливо бути особливо пильними, аби не стати жертвою «тихого полювання». Найнадійніший спосіб повністю убезпечити себе — взагалі відмовитися від вживання грибів, вирощених не промисловим способом. Дикі гриби не можна вживати маленьким дітям, літнім людям, вагітним та жінкам, що годують грудьми.

Неправильне приготування та споживання їстівних грибів також може спричинити отруєння, в тому числі тяжке. У перезрілих та несвіжих грибах накопичуються токсини, утворені в результаті розкладу білків, також їстівні гриби можуть бути уражені грибами-паразитами. Зазначені чинники можуть являтись факторами ризику отруєння.

Важливо зауважити: очищення чи приготування грибів не інактивують токсини

Симптоми  отруєння можуть виникати як через 20 хвилин, так і протягом кількох годин після споживання грибів. Серед таких симптомів: різкий біль у животі, блювота, діарея, порушення свідомості і зору, рясне слиновиділення та галюцинації, судоми

Тривала токсична дія отруйних речовин на печінку, нирки та нервову систему можуть спричинити смерть, тому якщо ви відчули або помітили в близьких будь-який із наведених симптомів, негайно звертайтеся до лікаря! Самолікування або ж зволікання може коштувати вам життя!

Як діяти, якщо ви отруїлися грибами? 

  1. Одразу телефонуйте до “швидкої” за номером 103.

  2. Спробуйте викликати блювання.

  3. Промийте шлунок теплою водою (це дозволить припинити контакт токсину, який ще не потрапив у кров, із організмом).

  4. Слідкуйте за водно-сольовим балансом, адже діарея і блювання передусім небезпечні ризиком швидкого зневоднення. Якщо доступу до аптечних засобів нема, постійно пийте розчин води, солі і цукру.

  5. Прийміть сорбенти.

Після появи симптомів не можна вживати молочні та кисломолочні продукти, алкоголь - це прискорить потрапляння токсинів у кров. 

Рекомендуємо також обов’язково зберегти залишки грибів або приготованих із них страв, аби прискорити лабораторну діагностику отруєння і призначення лікування.

 

 

З повагою Новопсковське управління Держпродспоживслужби в Луганській області.Які гриби збирати та як не отруїтися - їстівні та неїстівні - основні  відмінності і фото - грибний сезон в Україні

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора