Старобільський районний сектор № 1 філії Державної установи “Центр пробації” в Луганській області запрошує до співпраці ініціативних та небайдужих громадян для здійснення волонтерської діяльності у сфері пробації.

Дата: 30.08.2021 13:51

Взаємодіючи  з органами пробації Ви допомагатимете особам (суб’єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно або із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності. Кожен небайдужий та ініціативний, разом з нашим сектором зможе прийняти в цьому участь, шляхом допомоги у зборі, узагальненні та систематизації інформації, здійсненні наглядових та соціально-виховних заходів. Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється Волонтером за такими напрямами:

– участь у перевірці суб’єктів пробації за місцем їх роботи або навчання;

– участь у перевірці виконання обов’язків, покладених рішенням суду на суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

– участь у перевірці достовірності поважних причин, що зумовили неявку суб’єктів пробації до Уповноваженого органу з питань пробації в призначений строк;

– участь у заходах, пов’язаних із початковим розшуком суб’єктів пробації, місцезнаходження яких невідоме;

– участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації;

– участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації;

– участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації;

– надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації;

– сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів і соціально корисної діяльності;

– сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

– участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень

Діяльність волонтерів пробації здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України, ЗУ «Про захист персональних даних», ЗУ «Про пробацію», Положенням «Про організацію діяльності волонтерів пробації» та іншими нормативно-правовими актами.

Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла 18-річного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, можуть залучатися:

– студенти вишів;

– фахівці державних органів та установ (центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, центрів зайнятості та ін.);

– члени благодійних та громадських організацій;

– члени релігійних організацій;

– фізичні особи, які володіють певними знаннями, уміннями та навичками, що можуть сприяти виконанню завдань, поставлених перед уповноваженими органами з питань пробації.

До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, не залучаються:

– неповнолітні особи;

– обмежено дієздатні особи;

– особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість;

– особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Волонтери пробації можуть брати участь у: наглядових та соціально-виховних заходах: проведенні соціально-виховної, індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації, наданні консультативної допомоги, психологічної діагностики та корекції, проведенні виховних бесід, підвищення освітнього рівня, залучення до просоціальних видів діяльності та культурного життя громади, допомоги у працевлаштуванні, облаштуванні побуту, а також щоб своїми діями та прикладом надихати суб’єктів пробації та багато іншого.

Якщо ви маєте бажання зробити власний внесок у загальнодержавну справу, проявити свої здібності та отримати новий досвід, для підвищення безпеки суспільства запрошуємо  Вас до співпраці!

Для отримання більш детальної інформації ми Вас чекаємо за адресою:

92303,  вул. Магістральна, 68, каб. № 1, смт. Новопсков, Старобільського р-н, Луганської  обл.

Графік роботи:

Понеділок - четвер з 08:00 до 17:00 години.

Пятниця  з 08:00 до 15:45 години

Перерва:

З 12:00 до 12:45 години

Субота, неділя – вихідні.

E-mail: lg9_probation@ukr.net

моб. 0990589547