Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Державна реєстрація дитини

Дата: 15.07.2021 14:26
Кількість переглядів: 350

 

 

Фото без опису 

 

 

 

 

 

Законодавством України встановлено строк для державної реєстрації народження дитини один місяць. Проте, іноді так трапляється, що батьки за цей час не встигають зареєструвати малюка. Що ж робити в таких випадках?

У разі пропуску строку без поважних причин на батьків чекатиме адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн.

Протокол про порушення складають працівники відділів ДРАЦС.

Однак, трапляються непередбачувані ситуації, коли з поважних причин батьки не можуть вчасно подати документи. Що може вважатись поважною причиною пропуску строків? Наприклад, батьки перебувають у віддаленій місцевості, де немає органів ДРАЦС такому разі зареєструвати малюка вони зможуть протягом 1 місяця з дня повернення.

Державна реєстрація проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них за їх заявою. А в разі хвороби, смерті батьків або інших причин неможливості зареєструвати народження – за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого працівника закладу охорони здоров’я, у якому народилася або на цей час перебуває дитина. Необхідні документи:

  • медичне свідоцтво про народження, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу;

  • паспорта або паспортні документи, що посвідчують особи батьків;

  • документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява батька та матері, заява батька про визнання батьківства).

Зареєструвати народження дитини, яка досягла одного року і більше до досягнення нею 16 років можна за місцем її проживання на загальних підставах.

Окрім інших документів, обов'язково необхідно подати медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу та довідку з місця її проживання.

Нагадуємо, що за отриманням правової допомоги від держави ви можете звернутись до відділу Новопсковське бюро правової допомоги Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: смт. Новопсков, вул. Українська, 114, або зателефонувати за номером: 099-743-03-78.

Безкоштовна цілодобова гаряча лінія системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора