Відповідальність за незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів

Дата: 29.06.2021 11:19

Незаконний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів завдає значної шкоди не тільки здоров’ю населення та генофонду нації, але є також реальною та серйозною загрозою національній безпеці будь-якої держави. Одним із основних напрямків діяльності правоохоронних органів України є боротьба з наркозлочинністю.

Кримінальна відповідальність за незаконне поводження з наркотичними засобами, психотропними речовинами, їх аналогами або прекурсорами передбачена розділом XIII Кримінального кодексу України (  ст. ст. 305 -327 КК України) кримінальні правопорушення у сфері  обігу   наркотичних засобів, психотропних  речовин, їх аналогів  або прекурсорів.

Встановлено, що на даному напрямку діяльності протягом минулого періоду 2021 року проводилась певна робота працівниками відділу поліції №1 Старобільського РУП ГУНП в області під час розслідування кримінальних проваджень зазначеної категорії та безпосереднім процесуальним керівництвом прокурорів Новопсковського відділу Старобільської окружної прокуратури.

Завдяки вжитим заходам на території району виявлялись особи, які вчинили злочини пов’язані із незаконним обіг наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.  За результатами  цієї  діяльності  стосовно   6 осіб кримінальні провадження за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 309 КК України  направлені до суду для розгляду,  у тому числі одне кримінальне провадження з постановою про застосування примусових заходів медичного характеру.

Робота на цьому напрямку діяльності продовжується.

Прокурор Новопсковського відділу

Старобільської окружної прокуратури                                      М.М. Сичов