A A A K K K
для людей із порушенням зору
Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

За новими правилами повернення надміру сплачених податків

Дата: 19.03.2021 15:28
Кількість переглядів: 233

Фото без опису

За новими правилами повернення надміру сплачених податків

 

З цього року реалізовувати право на повернення надміру сплачених  податків необхідно за новими нормами. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Луганській області.  

Нагадаємо, відповідно до ст. 43 Податкового кодексу України, підлягають поверненню платнику помилково та/або надміру сплачені суми грошового  зобов`язання, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені. Платнику податків необхідно подати заяву у довільній формі, в якій зазначити напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету.

З 01.01.2021 вступили в дію зміни до Податкового кодексу України згідно з якими, контролюючий орган не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення належних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

 У разі якщо повернення сум податку на доходи фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами  проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу, відповідне повідомлення надсилається контролюючим органом до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, не пізніше ніж за п`ять робочих днів до закінчення шістдесятиденного строку з дня отримання відповідної податкової декларації.

 На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п`яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені платником податків.

Слід зауважити, що Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2019 №60 затверджено Порядок інформаційної взаємодії органів ДПС, ДКС України, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені .

Дія Порядку №60 не поширюється:

-відшкодування податку на додану вартість;

-повернення авансових платежів (передоплати), помилково та/або надміру внесених платниками податків за власним бажанням, як попереднього грошового забезпечення сплати майбутніх митних та інших платежів, що сплачуються до/або під час митного оформлення, та грошової застави;

-повернення митних та інших платежів, що сплачуються до/або під час митного оформлення;

-повернення помилково та/або надміру перерахованих (унесених) платниками податків коштів, сплачених шляхом надання при митному оформленні податкового векселя;

-повернення суми акцизного податку, внесеної в рахунок погашення податкових векселів;

-виконання рішень судів щодо безспірного списання коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.

 

Старобільський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління Головного управління ДПС у Луганській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора