Межові знаки.

Дата: 18.03.2021 13:00

Межові знаки.

Коли земельну ділянку ділять на декілька частиннеобхідно встановити нові межові знаки. Поділ земельної ділянки можливий тільки лише після розробки технічної документації щодо встановлення нових меж земельних ділянок, а також після формування створених в результаті поділу ділянок у Державному земельному кадастрі, для того, щоб була можливість присвоїти кадастровий номер кожній новоствореній земельній ділянці та зареєструвати право власності на кожну з них. Враховуючи, що разом із земельною ділянкою ділиться будинок, то лінія поділу ділянки повинна чітко проходити по лінії поділу будинку. Також не повинно змінюватися цільове призначення земельної ділянки, кожна ділянка після поділу повинна мати доступ до дороги або проїзду. Поділ земельної ділянки можливий якщо власник землі виявив відповідне бажання. Законодавством передбачено, що при виготовленні проекту землеустрою складається та підписується акт погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, але нерідко буває так, що власник суміжної земельної ділянки відмовляється підписувати акт погодження меж земельної ділянки. Із цього зовсім не слідує, що у випадку відмови суміжного землевласника або землекористувача від підписання відповідного документа - акта погодження меж - слід вважати, що погодження меж не відбулося; - погодження меж полягає у тому, щоб суміжнику (сусіду) було запропоновано підписати відповідний акт. Якщо він відмовляється це робити, орган, уповноважений вирішувати питання про приватизацію ділянки по суті, повинен виходити не із самого факту відмови від підписання акта, а із мотивів відмови (якщо вони озвучені). Якщо такими мотивами є виключно неприязні стосунки - правового значення вони не мають; - у разі виникнення спору сама по собі відсутність погодження меж не є підставою для того, щоб вважати прийняте рішення про приватизацію незаконним; - підписання акта погодження меж самостійного значення не має, воно не призводить до виникнення, зміни або припинення прав на земельну ділянку, як і будь-яких інших прав у процедурі приватизації; - непогодження меж земельної ділянки із суміжними власниками та землекористувачами не може слугувати підставою для відмови відповідної місцевої ради в затвердженні технічної документації, за умови правомірних дій кожного із землекористувачів; - не надання згоди на погодження меж земельної ділянки суміжного землекористувача не може бути перепоною для розгляду місцевою радою питання про передачу земельної ділянки у власність відповідачу за обставин виготовлення відповідної технічної документації.

У разі виникнення додаткових юридичних питань пропонуємо Вам звернутися до відділу «Новопсковське бюро правової допомоги» Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: Луганська область, смт. Новопсков, вул. Українська, 114.