A A A K K K
для людей із порушенням зору
Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Щорічна Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Дата: 07.12.2020 11:18
Кількість переглядів: 736

 

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. 

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Посилання на пізнавальне тестування щодо визначення особистого рівня обізнаності та розуміння  проявів домашнього насильства, а також видів відповідальності за скоєння такого насильства (https://platfor.ma/specials/bye-znachyt-syade-test/)

26 листопада відбувся пресбрифінг, присвячений проведенню Всеукраїнської інформаційної кампанії “16 днів проти насильства” 
Організатор: Міністерство соціальної політики України.

Спікери: Марина Лазебна - міністр соціальної політики України; Катерина Левченко - Урядова уповноважена з питань гендерної політики; Катерина Павліченко - заступник міністра внутрішніх справ України;  Оксана Василяка - перший заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги; Хайме Надаль - голова представництва Фонду Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine; Юлія Саченко - голова Правління ГС “А21 Україна”; Ольга Ревук - заступник міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції; Тетяна Муден - менеджерка проєктів з протидії домошньому насильству офісу Координатора проєктів ОБСЄ в Україні. 

Довідково. У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція “16 днів проти насильства”.

Основне завдання цієї акції - привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.

Акція “16 днів проти насильства” — це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

Подібні масштабні проблеми можна подолати лише об’єднавши зусилля, забезпечивши комплексний підхід до їх вирішення: попереджаючи наступні випадки насильства, притягуючи до відповідальності кривдників та надаючи якісну кваліфіковану допомогу тим, хто її потребує.

 

У кожній другій родині, яка перебуває у складних життєвих обставинах, є прояви домашнього насильства - Лазебна

У кожній другій українській родині, яка перебуває в складних життєвих обставинах, є прояви домашнього насильства.

Про це сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна на пресбрифінгу в Укрінформі, присвяченому проведенню Всеукраїнської інформаційної кампанії “16 днів проти насильства”.

“У кожній другій родині, яка перебуває у складних життєвих обставинах, є прояви домашнього насильства. І такий факт удвічі ускладнює роботу соціальних служб, які покликані надавати соціальні послуги, вивести цю сім’ю з бідності, з кризи, і тому нам потрібно знати оці причини для того, щоб надати якісну допомогу кожній родині”, - сказала Лазебна.

Вона також відзначила, що насильство щодо жінок та дівчат негативно впливає на їх репродуктивне здоров’я, внаслідок чого в країні, яка і так не має дуже добру демографію, падає рівень народжуваності, збільшується кількість новонароджених дітей з вадами здоров’я.

“За період пандемії 15 тисяч дітей мали ризик вилучення від батьків. Так, ми працюємо з цими сім’ями, ми залишаємо цих дітей в родинах, але нам потрібно так зробити, щоб далі це не продовжувалося, щоб ця проблема не була системною”, - сказала міністр соцполітики.

За її словами, це не є кризою чи бідою окремої родини.

“2020 рік: через пандемію, через пов’язані з нею локдауни, ситуація погіршилася. Вона погіршилася не тільки у світі, вона погіршилася і в Україні. Ми дійсно побачили зростання рівня домашнього насильства. Так, ковід безжалісно змінив життя людей. З’явилися додаткові фактори , які провокують домашнє насильство: вимушене перебування вдома, ізоляція, втрата доходів, роботи, соціальних контактів, все це збільшує стрес і напругу в родинах. Багатьом людям здається, що найчастіше саме насильство відбувається в сім’ях, які зловживають алкоголем, вживають наркотики, і що жертвами домашнього насильства стають неосвічені люди. Але це зовсім не так”, - сказала Лазебна.

За її словами, домашнє насильство вчиняється незалежно від соціального статусу родини, релігійних переконань і навіть етнічного походження.

“Сплеск домашнього насильства зріс за цей рік на 66%. Ми по зверненнях маємо таку статистику. 86% - звернення від жінок, 12 % - від чоловіків, 2% - це діти. Але зросли також звернення від людей з інвалідністю - майже 200 звернень було щодо вчинення домашнього насильства стосовно осіб з інвалідністю”, - зазначила Лазебна.

Вона також поінформувала, що 23 тис. осіб, постраждалих від домашнього насильства, були охоплені соціальними послугами: психологічними, юридичними тощо.

Також, уточнила Лазебна, півтори тис. постраждалих від домашнього насильства отримували тимчасове безпечне перебування.

Водночас міністр соціальної політики відзначила, що більшість випадків домашнього насильства, що відбувається в родинах, незареєстровані, тому значна частина інформації про вчинення насильства залишається прихованою.

Як повідомлялося, 26 листопада на Михайлівській площі у Києві у рамках міжнародної акції “16 днів проти насильства” відкрили виставку "Річ у тім…", присвячену проблемі домашнього насильства у будь-якому його прояві.

На виставці представлені 16 предметів, які мали місце в реальних подіях, пов'язаних із домашнім насильством, зокрема, зв'язка ключів, рушник, м'яка іграшка.

Міжнародна акція "16 днів проти насильства" проходить щорічно з 25 листопада по 10 грудня.

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція “16 днів проти насильства”.

Основне завдання цієї акції - привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.

 

Акція “16 днів проти насильства” — це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

Цьогоріч поліцейські отримали на 54% більше заяв про домашнє насильство, ніж минулого року — МВС

Цього року, в порівнянні з минулим, поліцейські отримали на 54% більше повідомлень та заяв про факти домашнього насильства.

Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко на пресбрифінгу в Укрінформі, присвяченому проведенню Всеукраїнської інформаційної кампанії “16 днів проти насильства”, повідомляє кореспондент агентства.

“Цього року, в порівнянні з минулим, поліцейськими отримано на 54% більше заяв та повідомлень про факти домашнього насильства, було складено на 27% більше протоколів про адміністративне правопорушення, було винесено в 5 разів більше термінових заборонених приписів та взято на облік на 22% більше кривдників”, - розповіла Павліченко.

За її словами, це є свідченням не тільки зміни підходів у боротьбі з домашнім насильством, а також постійного навчання підрозділів МВС, залучення різних підрозділів до протидії та запобігання домашнього насильства з числа підрозділів Національної поліції, а також - свідченням готовності суспільства відкрито говорити на цю тему.

“Дійсно, карантин, який був спричинений пандемією COVID-19 ще більше оголив проблему домашнього насильства. І в таких умовах Міністерство внутрішніх справ дещо переглянуло підходи до запобігання та протидії цьому явищу”, - додала Павліченко.

Вона розповіла про заходи, які застосовують правоохоронні органи для протидії домашньому насильству, зокрема, збільшено кількість спеціалізованих мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства.

За її словами, сьогодні їх 54 по всій країні. При цьому, зауважила Павліченко, до реагування на випадки домашнього насильства залучаються й інші підрозділи.

Як повідомлялося, 26 листопада на Михайлівській площі у Києві у рамках міжнародної акції “16 днів проти насильства” відкрили виставку "Річ у тім…", присвячену проблемі домашнього насильства у будь-якому його прояві.

На виставці представлені 16 предметів, які мали місце в реальних подіях, пов'язаних із домашнім насильством, зокрема, зв'язка ключів, рушник, м'яка іграшка.

Міжнародна акція "16 днів проти насильства" проходить щорічно з 25 листопада по 10 грудня.

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція “16 днів проти насильства”.

Основне завдання цієї акції - привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.

Акція “16 днів проти насильства” — це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

З подіями брифінгу можно ознайомитись за посиланням:

https://youtu.be/9JX8xM3YsxQ
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора