Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Інформація щодо правильного оформлення договорів

Дата: 03.08.2018 13:58
Кількість переглядів: 548

        Фото без опису

           Відповідно до листа Головного териториального управління юстиції у Луганській області повідомляємо що частіше села на Луганщині стають епіцентрами земельних протистоянь . Недобросовісні сільгосптоваровиробники користуються юридичною безграмотностю селян  і порушують їх право розпоряджатися земельними паями.   Нерідко власники земельних паїв , підписуючи договір оренди, навіть не читаючи його, або не наполягають на отримані свого примірника договору.

          Таким чином, на сьогодні стає актуальним питання щодо правильності оформлення оренди землі та подальшої їх реєстрації у відповідних органах.

           Враховуючи вище зазначене  надсилаємо Вам  рекомендації як правильно оформити договір оренди землі для подальшого ознайомлення ними сільське населення і товаровиробників, які здійснюють свою виробничу діяльність на території сільської або селищної ради.

 

Як правильно оформити договір оренди землі.

 

             Оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. Як правильно оформити договір оренди, за яких умов його можна розірвати та на що варто звертати увагу землевласникам у першу чергу,  в рамках проекту «Я маю право!», пояснюють спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Луганській області.

          По-перше, договір оренди землі укладається у письмовій формі та за бажанням однієї зі сторін, може бути посвідчений нотаріально. Типова форма договору оренди землі затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 р. № 220 зі змінами внесеними постановами КМУ № 1724 від 13.12.2006, № 780 від 03.09.2008, № 43 від 23.11.2016 року, № 890 від 22.11.2017.

          По-друге, у договорі має обов’язково міститися інформація про об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування, цільове призначення та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендну плату (розмір, індексація, спосіб та умови розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду, відповідальність за її несплату).

           За згодою сторін, у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови. Земельна ділянка за договором оренди землі вважається переданою орендодавцем орендареві тільки з моменту державної реєстрації права оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

          По-третє, мінімальний строк оренди для земельних ділянок сільськогосподарського призначення становить 7 років, для земельних ділянок сільськогосподарського призначення на яких проводиться гідротехнічна меліорація, строк дії договору не може бути меншим 10 років, а максимальний строк оренди не може перевищувати 50 років. Розмір орендної плати за землю встановлюється за згодою сторін. Проте ця сума не може бути меншою, ніж 3% вартості земельної ділянки.

           Необхідно знати, що зміна умов договору оренди землі чи розірвання цього договору здійснюється лише за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору чи його добровільного розірвання спір вирішується в судовому порядку. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, окрім випадків, коли така можливість прописана у самому договорі.

                За додатковою консультацією ви можете звертатися  до Головного територіального управління юстиції у Луганській області за адресою:                                

м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, 22, тел./факс: (06452) 4-22-16,                                                                                    e-mail: vdrp@lugjust.gov.ua.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора