A A A K K K
для людей із порушенням зору
Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Взяття на квартирний облік учасників АТО

Дата: 01.08.2018 08:58
Кількість переглядів: 755

 

         Сьогодні виникає чимало запитань стосовно пільг, які надаються учасникам АТО та членам їх сімей. У законодавство України постійно вносяться відповідні зміни. Враховуючи такі оновлення, уже можливо підвести підсумки та сформувати алгоритм дій для отримання тієї чи іншої допомоги від держави.

          В першу чергу жилі приміщення надаються:

- Інвалідам Великої Вітчизняної Війни і сім’ям воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняним до них у встановленому порядку особам;

- Учасникам бойових дій та учасникам війни.

           Жиле приміщення надається громадянам у межах 13, 65 кв,м жилої площі на 1 особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті ( 9 кв.м на одну особу).

       При цьому враховується жила площа в жилому будинку (квартирі), що перебуває у приватній власності громадян, якщо ними не використані житлові чеки.

           Увага!  Облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, здійснюється, як правило, за місцем проживання у виконавчому органі районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ра­ди (ч. 1 ст. 36 Житлового кодексу).

        Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни:

- Які забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається виконавчим комітетом обласної, міської рад народних депутатів разом з радами профспілок;

- Які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;

- Які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі, або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї;

- Які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житло-будівельних кооперативів;

- Які проживають не менше 5 років за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;

- Які проживають у гуртожитках;

- Які проживають в одній кімнаті по 2 і більше сім’ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати).

             Забезпечення учасників АТО житловою площею нижче встановленого рівня, проживання в приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам, є достатніми підставами для постановки на квартирний облік. Для того, щоб стати на такий облік, слід звернутися за місцем проживання до виконавчого комітету сільської, селищної ради, підприємства, установи, організації за місцем роботи учасника АТО, які ведуть житлове будівництво.

Перелік документів необхідних для взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов:
        Заява на ім’я селищного голови. В заяві зазначається: прізвище, ім’я, по батькові заявника та всіх членів сім'ї, які беруться на квартирний облік, його адреса та телефон, наявність пільги. Заява обов’язково підписується заявником та всіма повнолітніми членами сім'ї, які бажають перебувати на обліку. (Зразок заяви)
 

     До заяви додаються (орієнтовний перелік):

1) Копія посвідчення учасника бойових дій;

2) Довідка з місця проживання про склад сім'ї;

3) Довідка про те, чи знаходяться члени сім'ї на квартирному обліку за місцем роботи;

4) Копії паспортів повнолітніх осіб;

5) Акт обстеження житлових умов;

6) Завірені копії документів про шлюб, розлучення, свідоцтва про народження дітей;

7) Копія технічного паспорта і документів, що засвідчують право власності на квартиру;

8) Довідка про невідповідність житла встановленим санітарним і житловим умовам.

       Слід зазначити, що це орієнтовний перелік. За місцем проживання можуть вимагати й інші документи (перелік документів часто може бути оприлюднений на сайті органу місцевого самоврядування, а також його можна дізнатися, звернувшись безпосередньо в вашу місцеву раду).

          Рішення щодо взяття на квартирний облік повинно бути винесене у місячний строк з дня подання громадянином необхідних документи.

       Громадяни, які перебувають на квартирному обліку, проходять щорічну перереєстрацію, в ході якої перевіряються їх облікові дані.

         Відповідно до законодавства, в учасників АТО є право отримати грошову компенсацію замість такого житла. Умовою для цього є перебування на квартирному обліку в межах адміністративно-територіальної одиниці, в якій Ви проживаєте.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора