Реєстр збитків для України оголошує про початок подання заяв за новими категоріями – вимушене внутрішнє переміщення та порушення особистої недоторканності
Реєстр збитків для України (RD4U) відкриває нові категорії заяв для осіб, які постраждали від серйозних порушень внаслідок агресії Росії проти України.
Нові категорії заяв охоплюють деякі з найбільш тяжких і травматичних порушень, пережитих під час війни:
-
A1.1 Вимушене внутрішнє переміщення
-
A2.3 Серйозні тілесні ушкодження
-
A2.4 Сексуальне насильство
-
A2.5 Катування, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання
-
A2.6 Позбавлення свободи
-
A2.7 Примусова праця або служба
До запуску цих шести нових категорій, вже були відкриті три категорії для подання заяв:
-
A2.1 Смерть близького члена сім’ї
-
A2.2 Зникнення безвісти близького члена сім’ї
-
A3.1 Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна
Серед нових категорій - вимушене внутрішнє переміщення (A1.1). Відтепер ВПО можуть теж подати заяву до Реєстру для майбутнього отримання компенсації з російських заморожених активів.
Згідно інформації на сайті Реєстру https://rd4u.coe.int/uk/submit-a-claim Ви можете подати заяву в цій категорії, якщо:
-
ви були змушені залишити своє житло чи місце проживання та переміститися в інше місце в Україні, або перебували в іншому місці в Україні і не мали можливості повернутися до свого житла або місця проживання;
-
та це вимушене внутрішнє переміщення було спричинене повномасштабним вторгненням Росії, починаючи з 24 лютого 2022 року.
Ви можете подати заяву про відшкодування душевного болю і страждань, яких ви зазнали через вимушене внутрішнє переміщення.
Ви можете подати заяву про вимушене внутрішнє переміщення з будь-якого місця в Україні, в тому числі з тимчасово окупованих територій.
Подавати заяви можна через веб-портал "Дія". Вся необхідна інформація українською (https://rd4u.coe.int/uk/submit-a-claim) та англійською (https://rd4u.coe.int/en/submit-a-claim) мовами на офіційному веб-сайті Реєстру збитків www.RD4U.claims.
Відкриття нових категорій заяв підкреслює непохитну підтримку міжнародним співтовариством України та її народу. Забезпечуючи постраждалим від серйозних порушень прав людини чіткий шлях до їх визнання та відшкодування, Реєстр збитків для України продовжує прокладати шлях до майбутніх репарацій.
Реєстр збитків для України, створений під егідою Ради Європи, є першим компонентом міжнародного компенсаційного механізму.
Джерело https://www.rd4u.coe.int/uk/