Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Білолуцька громада затвердила офіційну символіку: герб і прапор

Дата: 17.06.2025 21:25
Кількість переглядів: 28

Фото без описуФото без опису

 

Білолуцька селищна територіальна громада затвердила свої унікальні символи – герб та прапор, розпорядженням начальника військової адміністрації № 77 від 13 червня 2025 року ( https://surl.li/sfsrjg). 

 

Розробка символіки стала результатом ґрунтовної роботи спеціальної робочої групи за участі фахівців Українського геральдичного товариства. Вона покликана відобразити історичну спадщину, природні особливості та культурну ідентичність Білолуцької громади. 

 

Попередня версія герба була скасована, оскільки містила елементи, що асоціювалися з символікою країни-агресора, що є неприпустимим в умовах повномасштабної війни й протиставляється сучасним цінностям громади та незалежної України.

 

Новий герб виконаний у формі класичного щита, увінчаного червоною мурованою короною – символом незалежності та самодостатності. У центрі розміщено дві схрещені золоті шаблі, що уособлюють козацьку звитягу та бойову славу краю. Над пагорбами здіймається схід сонця – знак відродження, розвитку та надії. Внизу щита – дві сині хвилясті стрічки, що символізують річки Айдар і Біла – важливі природні артерії регіону. 

 

Прапор має традиційну квадратну форму й складається з семи горизонтальних смуг синього, зеленого та білого кольорів. У верхній синій смузі розміщено жовте променисте сонце, а в центрі зеленої смуги – дві схрещені шаблі, як відображення історичної значущості та мужності мешканців Білолуцька.

 

Офіційна символіка громади не лише увиразнює її історичне коріння, а й служить знаком єдності та гордості мешканців. 

 

Відтепер герб і прапор використовуватимуться під час офіційних заходів, на будівлях органів місцевого самоврядування, у друкованій продукції та для промоції громади. 

 

Затвердження символіки Білолуцької громади – це важливий крок у збереженні її культурної спадщини та формуванні сталого образу на мапі України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора