Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

ВООЗ ПРОГНОЗУЄ ЗРОСТАННЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА РАК. ЯК ЗНИЗИТИ РИЗИК РОЗВИТКУ ОНКОНЕДУГИ?

Дата: 25.07.2024 13:41
Кількість переглядів: 55

Фото без опису

Міжнародне агентство з дослідження раку Всесвітньої організації охорони здоров'я оприлюднило оцінки щодо глобального тягаря раку. У 2050 році може різко зрости рівень захворюваності на рак порівняно з 2022-м.

 

Найпоширеніші види раку

Рак легенів був найпоширенішим видом у 2022 році в усьому світі з 2,5 млн нових випадків, це 12,4% від загальної кількості нових випадків раку. На другому місці рак молочних залоз у жінок (2,3 млн випадків, 11,6%), колоректальний (1,9 млн випадків, 9,6%), простати (1,5 млн випадків, 7,3%) і шлунка (970 тис. випадків, 4,9%).

 

Онкозахворювання легень було основною причиною смерті від раку (1,8 млн смертей, 18,7% від загальної кількості смертей від раку), потім йде колоректальний рак (900 тис. смертей, 9,3%), печінки (760 тис. смертей, 7,8%), молочних залоз (670 тис. смертей, 6,9%) і шлунка (660 тис. смертей, 6,8%).

 

Так, у жінок найбільш часто діагностованим раком і основною причиною смерті від нього був рак молочних залоз, тоді як у чоловіків це було онкозахворювання легенів.

 

Прогноз щодо захворюваності на рак

«У 2050 році очікується понад 35 млн нових випадків раку, що на 77% більше, ніж у 2022-му», - повідомляють у Міжнародному агентстві з дослідження раку ВООЗ.

 

Ключовими факторами зростання захворюваності на рак є, зокрема, вживання алкоголю та тютюну, а також ожиріння.

 

Крім того, прогнозується, що найбільше зростання захворюваності буде спостерігатися у країнах з низьким рівнем доходів. Смертність від онкології там може зрости вдвічі.

 

Як знизити ризик виникнення раку?

Нагадаємо, що в нашій країні новоутворення входять до основних 5 причин смерті українців та посідають другу позицію після серцево-судинних захворювань. Водночас приблизно в третині випадків смерть від раку зумовлена основними поведінковими факторами ризику.

 

А отже, від 30% до 50% онконедуг можна уникнути, якщо вести здоровий спосіб життя. Так, потрібно: відмовитись від вживання тютюну та алкоголю, подбати про збалансоване харчування, бути фізично активними, не засмагати, вакцинуватися, уникати ризикованої поведінки та регулярно проходити профілактичні огляди.

 

Пам’ятайте про важливість регулярних медичних оглядів і підтримуйте здоровий спосіб життя.

 

Давайте разом підвищувати обізнаність і підтримувати один одного у боротьбі з онкозахворюваннями.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора