Чи є обмеження щодо тютюнопаління у громадських місцях? Або що треба знати про заборону куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів
Згідно статті 175-1 Кодексу України про адміністративіні правопорушення куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, - тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також чинним законодавством України передбачені окремі статті за правопорушення, пов’язані з курінням у невстановлених місцях на суднах, куріння в вагонах (у тому числі в тамбурах) приміських поїздів, у невстановлених для куріння місцях у поїздах місцевого і дальнього сполучення, а також в метрополітенах, куріння в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або трамваях.
Забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:
-
у ліфтах і таксофонах;
-
у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
-
у приміщеннях та на території навчальних закладів;
-
на дитячих майданчиках;
-
у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
-
у під’їздах житлових будинків;
-
у підземних переходах;
-
у транспорті загального користування, що використовуєтьсядля перевезення пасажирів;
-
у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
-
у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
-
у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
-
на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
! У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!"
Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:
-
у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
-
у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
-
у приміщеннях гуртожитків;
-
в аеропортах та на вокзалах.
! У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
У випадку куріння в перерахованих місцях, застосовуються спеціальні норми. Частина 2 статті 110 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що куріння у вагонах (у тому числі в тамбурах) приміських поїздів, у невстановлених для куріння місцях у поїздах місцевого і дальнього сполучення, а також в метрополітенах, тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до частини 2 статті 115 Кодексу України про адміністративні правопорушення куріння у невстановлених місцях на суднах, тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно частини 3 статті 119 Кодексу України про адміністративні правопорушення куріння в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або трамваях, тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
З повагою Новопсковське бюро правової допомоги
Старобільського місцевого центру з надання безоплатної
вторинної правової допомоги
тел : 099-743-03-78 – Новопсковське бюро
тел : 0(800)213-103 – гаряча лінія