Будьте обережними на воді!

Дата: 26.05.2021 16:37

Будьте обережними на воді!

Із настанням підвищення температури повітря значно збільшується кількість відпочиваючих біля водних об'єктів. Не забувайте, що відпочинок на природі біля води може доставити не тільки задоволення і насолоду, але й спричинити нещастя. Недотримання елементарних правил поведінки на воді закінчується трагедією. Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення, необхідно дотримуватись певних правил.

Пам'ятайте:

- безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби;

- купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води — не нижче +20С, повітря — не нижче +24С;

- після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години;

- купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;

- не пірнайте з берега в невідомих вам місцях (глибина може бути недостатньою для пірнання);

- не допускайте переохолодження тіла у воді, при появі судом негайно вийдіть з води;

- стримуйте оточуючих від необережних вчинків;

- не залишайте дітей без нагляду старших. Забороняйте дітям, молодшим десяти років, самостійно заходити у воду;

- не заходьте у воду в нетверезому стані.

- Не нехтуйте правилами поведінки на воді.

Як уникнути трагедії на воді:

1.    Правильний вибір і обладнання місць для купання.
2.    Навчання дорослих і дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах.
3.    Постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих!
4.   Уникайте води зі швидкою течією.
5.    Купатися краще там, де є рятувальні служби.

6.    Особливо слідкуйте за дітьми, їхня поведінка у воді непередбачувана.
7.    Переохолодження – головна причина трагічних випадків.

На морі

1.    Зважайте на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду.
2.    Не намагайтеся плисти проти хвилі.
3.    Не запливайте за буйки!

Основною причиною загибелі людей на воді є страх!

У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, із самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Правила поведінки на воді для дітей:

• купання дозволяється в спеціально обладнаних місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади, під наглядом дорослих (педагогів, керівників або батьків);
  • одночасно перебувати у воді може група дітей до10 чоловік під наглядом відповідальної особи, яка вміє добре плавати і володіє прийомами рятування на воді;
  • до купання допускаються  діти  після огляду лікаря;
  • поблизу місця купання повинен бути обладнаний медичний пункт, а в разі його відсутності купання має здійснюватись під наглядом медпрацівника;
  • місця купання обладнуються рятувальними постами з рятувальними засобами. Дно, там де купаються діти, перевіряється аварійно-рятувальними службами, вимірюється температура води та повітря;
  • роздягання та одягання дітей проводиться під наглядом відповідальної особи;
  • до і після купання обов’язково проводиться перевірка наявності дітей;
    відповідальна особа повинна: нагадати дітям правила поведінки на воді до початку купання,  увійти  у воду першою  (до дозволеної межі), а вийти останньою;
  • при   індивідуальному купанні  дітей  дорослі зобов'язані постійно тримати у полі зору дітей, які перебувають у воді.

Дитячі пустощі з вогнем!

У засобах масової інформації часто з'являються повідомлення про пожежі, причини їх виникнення, людські жертви та матеріальні збитки. Водночас постійно звучать застереження щодо правил поводження з вогнем. Але нехтування елементарними правилами пожежної безпеки залишається однією з основних причин виникнення пожеж. Нерідко причиною пожежі є дитячі пустощі з вогнем.

На жаль, батьки в повсякденних турботах у більшості випадків не приділяють достатньої уваги та часу вихованню у дітей обережного поводження з вогнем, часто залишають їх без нагляду, що нерідко і є причиною пожежі. Дорослі часто забувають, що дітям притаманна дитяча допитливість. Їм хочеться дізнатися про причини процесу горіння, приваблює саме горіння, І як не жаль - нерідко, і наслідки. Сірники, запальнички, газові і електричні прилади викликають підвищений інтерес у дітей. Не розуміючи, яку небезпеку приховує в собі вогонь, дитині нічого не варто запалити сірника, сидячи на ліжку або в кріслі, увімкнути у електромережу праску або камін, відкрити газову горілку.

Щоб уникнути пожеж від дитячих пустощів з вогнем, необхідно виконувати наступні заходи:

- навчайте дітей елементарним правилам поводження з вогнем;

- не залишайте дітей наодинці з ввімкнутими в електромережу електроприладами;

- запальнички, сірники та інші предмети, що легко займаються, зберігайте у недоступних для дітей місцях;

- попереджайте сусідів про те, що в квартирі залишилася дитина.

Зважаючи на збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм у літній період, Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає:

• пам'ятайте — відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17 °С;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
  • слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.

Шановні громадяни! Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!