A A A K K K
для людей із порушенням зору
Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

Щодо порядку декларування доходу від ведення сільськогосподарської діяльності

Дата: 26.03.2021 15:30
Кількість переглядів: 394

Фото без опису

Щодо порядку декларування доходу від ведення сільськогосподарської діяльності

 

Головне управління ДПС у Луганській області  повідомляє, що з 1 січня 2021 року  триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2020 року.

Нагадуємо, що обов’язковому  декларуванню підлягають:

- доходи від продажу (обміну) рухомого та нерухомого майна;

- доходи у вигляді спадщини або подарунку від фізичної особи, що не є членом сім’ї І-го або ІІ-го ступеня споріднення.

- іноземні доходи;

- інвестиційні доходи, тобто доходи від продажу цінних паперів (акцій) та корпоративних прав;

- дохід у вигляді анульованої банком частини боргу за кредитом;

- дохід від оброблення земельних ділянок площею понад 2га;

- доходи від надання в оренду рухомого та нерухомого майна іншій фізичній особі.

Фізичні особи, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції, та громадяни, які є власниками сільськогосподарської техніки та  надавали у 2020 році  платні послуги  з обробітку землі іншим фізичним особам, але при цьому не зареєстровані як  фізичні особи-підприємці (ФОП), такі громадяни зобов’язані подати  декларації про доходи. 

Звертаємо увагу фізичних осіб, що обов’язок щодо декларування доходів, виникає не лише у фізичних осіб, які надають в оренду земельні ділянки (паї) (орендодавці), а у і фізичних осіб, які орендують земельні ділянки (орендарі).

Згідно статті 170 Податкового кодексу України (далі ПКУ)  у разі надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання, та отримання доходу у вигляді орендної плати, такі фізичні особи – орендодавці також мають обов’язок стосовно декларування отриманих доходів та сплати відповідних податків і зборів.

Як правило, власники техніки, котрі проживають в сільській місцевості, навесні та восени активно обробляють землю на замовлення, отримуючи доходи без сплати податків. Варто зазначити, що закон вимагає декларувати такі доходи та сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Відповідно до вимог ПКУ доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 гектари, доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі та доходи, отримані від обробітку земель, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Самостійно сплатити узгоджені податкові зобов’язання платники податку зобов’язані до 1 серпня.

Старобільський сектор організації роботи організаційно – розпорядчого управління Головного управління ДПС у Луганській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора