Білолуцька громада
Луганська область, Старобільський район

"Проходження служби у військовому резерві"

Дата: 01.03.2021 11:46
Кількість переглядів: 309

Фото без опису

<Проходження служби у військовому резерві>

 

Резервісти Збройних Сил України — це громадяни України, які у добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формуваннях на підставі контракту.

Резервісти проходять службу шляхом залучення на навчальні збори у військових частинах під час практичних заходів бойової підготовки.

Основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні.

Громадяни України, незалежно від статі та віросповідання, можуть виконувати військовий обов’язок шляхом проходження у добровільному порядку служби у військовому резерві.

Службу у військовому резерві проходять громадяни України, придатні до військової служби за станом здоров’я, які не досягли граничного віку перебування у запасі (до досягнення 60 річного віку), здатні з урахуванням місця проживання (перебування), професійних і моральних якостей до проходження служби у військовому резерві.

Чоловіки та жінки, які не проходили військову службу, також можуть проходити службу у військовому резерві. Резервістами вони стають одразу після укладення контракту на проходження служби у військовому резерві.

Громадяни, які проходять службу у військовому резерві, не підлягають призову на строкову військову службу.

 

 

Вивчення кандидатів у резервісти здійснюється шляхом:

  • вивчення особистих якостей, установлення рівня їх освіти та професійної придатності;
  • організації медичного огляду;
  • перевірки фізичної підготовки;
  • проведення заходів професійно-психологічного тестування та відбору.

Вікові обмеження для солдат та офіцерів резерву.

Громадяни України мають такі вікові обмеження щодо набуття статусу кандидата в резервісти та проходження служби в резерві:

  • рядовий склад — до 60 років;
  • сержантський, старшинський склад — до 60 років;
  • особи молодшого офіцерського складу — до 60 років;
  • особи старшого офіцерського складу у військових званнях майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) — до 60 років;
  • полковник (капітан 1 рангу) — до 60 років.

Резервіст проходить службу у військовому резерві на підставі контракту, який укладає з державою в особі командира військової частини  (військового комісара ОТЦК та СП).

Перший контракт з резервістами укладається строком на 3-5 років.

Після закінчення строку дії першого контракту строк служби у військовому резерві може бути щоразу продовжений на 3-5 років до досягнення громадянином граничного віку перебування у військовому резерві.

Речове забезпечення резервістів.

Військова форма одягу, предмети особистої екіпіровки резервістів аналогічні передбаченим для військовослужбовців та забезпечуються державою.

Підготовка резервістів.

Резервіст проходить підготовку у своєму підрозділі на посаді згідно з контрактом та залучається до участі в усіх найбільш значущих заходах бойової підготовки (бойові стрільби, тактичні навчання і т. ін.). При цьому терміни проведення зборів командир військової частини заздалегідь узгоджує з резервістом та його роботодавцем.

Відмінності від військовозобов’язаних.

Резервіст проходить службу в резерві у добровільному порядку на підставі укладеного з ним контракту.

Резервістам щорічно виплачується грошова винагорода у відповідності із військовим званням за результатами виконання програми підготовки. Також резервістам відшкодовують компенсацію за проїзд до місця проходження зборів та у зворотному напрямку і здійснюють виплату добових (відповідно до військових звань).

Роботодавець резервіста отримує компенсацію заробітної плати виплачену резервісту, за час, який відсутній працівник на робочому місці.

Урядом країни, Міністерством оборони України та Генеральним штабом Збройних Сил України систематично проводиться робота щодо підвищення мотивації громадян до проходження служби у військовому резерві. З 2021 року резервістам встановлено нову грошову виплату за період виконання обов’язків служби у військовому резерві (від 3405 грн. до 4540 грн.). Сума добових за проходження 30 діб зборів складає від 360 грн. до 900 грн. Під час проходження служби резервісту гарантується відповідні соціальні гарантії, можливість кар’єрного зростання по службі і отримання чергових військових звань. Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», впорядковано грошові виплати резервістам за період виконання служби у військовому резерві (із розрахунку двох прожиткових мінімумів).

Служба в резерві це майже єдина можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру.

Соціальні гарантії резервістам.

Збереження робочого місця на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві, всебічне забезпечення державою на час проходження зборів (проживання, харчування, медичне забезпечення, військова форма одягу).

У разі зацікавленості громадянина України службою у військовому резерві уповноважені посадові службові особи Старобільсько-Новопсковського об’єднаного районного територіального центур комплектування та соціальної підтримки Луганської області готові надати необхідну інформацію із вищезгаданого питання за контактним номером телефону: (050) 671 41 89 або зацікавлена особа може звернутись за адресою: Луганська область, м. Старобільськ, вул. Айдарська, 2.»

 

        


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора